Henn otsustava eurolahingu eel: meil on selliseks mänguks kogemus olemas (2)

Foto: Janek Eslon

Tallinna FC Flora on jõudnud Euroopa liiga alagrupiturniirist ühe mängu kaugusele. Peatreener Jürgen Henn tunnistas, et Zagrebi Dinamo on raske pähkel, kuid samas avaneb võimalus teha midagi suurt.

Flora on saanud nädala rahulikult mänguks valmistuda, kuid Henni sõnul pole meeskonnasiseselt veel pinget märgata - samas ei välistanud ta, et enne mängu mingisugune ärevus siiski tekib. Isiklikus plaanis ei tahtnud peatreener samuti mängu üleliia tähtsustada.

"Proovin väärtustada igat mängu, mis mängime, ka Premium liigas. Mängud liiga tagumise poolega aitavad meid meistritiitlini. Aga loomulikult on homme mängus natukene rohkem. Üks mäng ... On võimalik teha midagi suurt," tunnistas Henn. "Eesti klubid on olnud samas faasis varemgi. Ei ole midagi kättesaamatut ega enneolematut. Et Eesti klubid on varem siia jõudnud, annab meile usku."

Mis seis on Kallastega ja kes alustab ründes?

REKLAAM

Eelmistes euromängudes ei saanud meeskond loota kogenud vasakkaitsja Ken Kallaste (32) peale, keda kimbutas trauma. Lõplik otsus tema mänguvalmiduse osas langetatakse täna või homme, aga seis tundub lubavam, Kallaste jalg varasemast tugevam ja enesetunne parem. 

Vigastada sai Kallaste koondises. Reykjaviki ja Floriana vastu asendas teda Marco Lukka. Foto: Brit Maria Tael

Värskem küsimärk on tipuründaja osas, sest UEFA otsustas Rauno Sappineni õnnetut punast kaarti mitte tühistada ja seega on vaja leida asendaja. Henni sõnul on otsus tõenäoliselt tehtud, kuid ridade vahelt võis välja lugeda, et lahendus ei ole teine "paberitega" ründaja Mark Anders Lepik.

"Tema mänguline vorm ei luba teda hetkel väga pikalt kasutada. Kui ta viimati peale tuli, mängis isegi oodatust kauem. Rohkem, kui jalg oleks lubanud, aga õnneks pidas vastu. Sellest lähtuvalt peame tema osas otsuseid tegema," selgitas Henn. Maltal sekkus Lepik vahetusest 81. minutil ehk kestis kokku ligikaudu 45 minutit.

Rohkem kasu eelmisest kui sellest aastast

Horvaatia meistri Zagrebi Dinamo mängustiiliga on Flora treenerid muidugi tutvunud. Henn kasutas kirjeldamiseks omadussõnu "piirkonnale omane", "tehniline", "kiire", "pigem ründav", "agressiivne". Sestap on rohkem kaasa võtta eelmisest kui sellest aastast - stiililt olevat Dinamo veidi sarnane serblaste Niši Radnickiga, kellest Flora mullu jagu sai.

 "Oleks olnud natukene kergemaid või mugavamaid vastaseid, aga siin faasis pole midagi teha, kõik vastased on keerulised," märkis Henn. "Saame kasutada eelmise aasta kogemust, kus pidime tegutsema peamiselt kaitsest lähtuvalt. Tasemelt on nad nõks tugevamad kui Niši ja eeldatavasti nõrgemad kui [Frankfurdi] Eintracht, aga võib-olla ka mitte: kui nad omavahel mängiksid, võiks tegelikult olla võrdne lahing."

Radnickiga leppis Flora mullu võõrsil 2:2 viiki. Foto: Brit Maria Tael

Ühtegi maailmanime Dinamo ridades küll ei ole, kuid sarnaselt Florale ollaksegi pigem nooremapoolne meeskond. Seega võivad need tähed alles esile kerkida - Henn oli kursis, et ühe kaitsja müüs Dinamo äsja 16 miljoni euro eest Saksa tipule RB Leipzigile.

Millise sõnumiga ta homme meeskonna väljakule saadab? "Täpne sõnum selgub siis, kui oleme tänase trenni ära teinud. Näinud ära, mis seisus meeskond on. Vahel pole sellistes mängudes väga palju vaja öelda. Mängijad on valmis ja eks ole näha, kas neid on vaja pigem rahustada või innustada."

2 kommentaari

MNa   •  
(195.80.110.***)
Eks loogiline oleks, et Liivak alustab. Sellises mängus peab olema tipus kas suur pikk koll või võimalikult väle vend ja kuna pikka kolli ette pole panna, siis Liivak ongi pm ainus variant kuna tema kandidaatidest kõige kiirem.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Ennustan, et esimese vastase väravani on mõlemal võiduvõimalus 50%

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK