Hasenhüttl juhatas Wolfsburgi õigele kursile vaid hetkeks: kodus saadi jälle kere peale (0)

Ralph Hasenhüttl ei suutnud kodus võidukas olla. Foto: Scanpix / Swen Pfortner / dpa

Austerlase Ralph Hasenhüttli käe all võidukalt alustanud Wolfsburg naasis "koju", kui Mönchengladbachi Borussia kolmele suudeti vastata vaid ühega. Hoffenheimi ja Augsburgi eurosarjaheitlus lõppes koduste võiduga.

17. märtsil tööd alustanud endine Southamptoni ja RB Leipzigi juhendaja Ralph Hasenhüttl võis küll eelmises voorus võidukas olla, ent kodumurule naastes jõuti "koju" teiseski mõttes. Nimelt on 2008/09 hooaja meistermeeskond olnud tänavu tõeliseks peksukotiks, kui 28 mänguga on teenitud sama palju (28) punkte. Kui eelmisel nädalavahetusel tehti Bremeni Werderile võõrsil 2:0 säru ning tundus, et sellest võiks Wolfsburgi tõus alguse saada, siis nii ikkagi ei läinud.

Hasenhüttli hoolealused alustasid lubavalt, kui juba 7. minutil suudeti skoor avada. Mönchengladbachi Borussia oli esimese hooga võimetu, ent suutis teisel poolajal austerlase Pavao Pervani selja taha saata kolm palli. Ohutsooni lähistel istuva Wolfsburgi jaoks tähendas skoor 1:3 hooaja 14. kaotust.

Samasugused numbrid löödi tabloole tänases teiseski mängus, kus Hoffenheim sai 3:1 võidu Augsburgi üle. Matši staariks tõusis hollandlane Wout Weghorst, kes lõi esmalt ise ning jagas siis sõbrale söödu. Skoorilehele pääses ka Bosnia ja Hertsegoviina koondislane Ermedin Demirovic, kes jõudis tänavu oma 15. tabamuseni. Bundesliga skooriässade edetabelis annab see 4.-5. koha.

Võit oli Hoffenheimi jaoks oluline esmalt eurosarjaheitlust silmas pidades, samas suudeti lõpetada kolmemänguline kaotuseseeria. Samal ajal lasi viis mängu järjest silmi noppinud Augsburg käest võimaluse astuda Frankfurdi Eintrahctile kandadele.

Hoffenheim - Augsburg 3:1 (2:0)