Häberli noortega katsetama ei hakka: mängima peavad parimad (17)

Thomas Häberli. Foto: Katariina Peetson

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli arvab, et homses kohtumises Leeduga peavad ründajad olema vastase karistusalas täpsemad. Noori, sellepärast et nad noored on, treener vette ei viska - mängima peavad parimad.

"Leedu vahetas hiljuti peatreenerit ning sellega vahetus ka mängustiil - ründeliin on alati kõrge. Nad suudavad kaitsest rünnakule kiiresti lülituda ehk me peame pallikaotuse korral olema tähelepanelikud, kompaktsed ja tugevad. Pallivõitmise korral peame üles leidma käigud eespool ja karistusalas enda olukorrad paremini ära lahendama," rääkis Häberli, kelle sõnul keegi mängijatest tervisega kimpus pole.

Kuna Eesti koondis ei saa enam Balti karikat kaitsta, siis kas nooremad mängijad saavad rohkem mänguaega? "Miks?" küsis Häberli vastu.

Ta lisas: "Arvan, et mängima peavad parimad. Kui nad on noored - ideaalne -, kui nad on vanad - ideaalne. Peame väljakule panema hea meeskonna, aga paar muudatust võrreldes Lätiga ikkagi tuleb. Mängija peab enda mänguõiguse välja teenima, sest muidu on jalgpalliga midagi viga. Noor või vana pole küsimus, tähtis on kvaliteet. Meie hinnangul on Leedu tugevam vastane kui Läti ehk peame mängu suhtuma täie tõsidusega."

REKLAAM

Neljapäeval teatas jalgpalliliit, et koondisega liitus 18-aastane keskkaitsja Andreas Vaher, kes päev varem debüteeris U21 koondises. "Tahtsime näha, kuidas ta A-koondise keskkonnas toime tuleb. Oli tähtis, et Vaher kolmapäeval mängiks ja ta tõestas, et väärib kutset meie juurde," lausus koondise peatreener.

Sarnaselt Vaherile oli enne Läti mängu A-koondise juures 18-aastane Martin Vetkal, kes pärast avamatši liikus tagasi U21 koondisesse. "Vaherit me pole saanud veel näha, sest esimene trenn toimub alles täna. Mõlemad on väga talendikad mängijad, minu hinnangul meie tulevikulootused. Neil on pikk tee veel ees, aga ma tahtsin, et nad saaksid seda A-koondise õhku nuusutada ja mõista, kuidas meie juures see tööprotsess käib," sõnas Häberli.

Meeste koondise aasta viimane kodumäng toimub laupäeval, 19. novembril kell 16 A. Le Coq Arenal. Staadioni väravad avatakse kell 14.00 ning samal ajal algavad tegevused ka festivalialal, kus astub üles Traffic. Pääsmed on saadaval Piletilevis, telepilti vahendab kohtumisest ETV2 ning Soccernet.ee-st saab kohtumist jälgida tekstipõhise LIVE-ülekande vahendusel.

17 kommentaari

Alexej Lvov   •  
(85.253.131.***)
Eks näe....
Parimad juba näitasid ennast)))
PS Keegi ju ei palu ,et terve team peab koosnema U-21...
Risk astuda sama reha peale......
...homme vaatame,kuleme,muigame.....
Jormma   •  
(90.190.67.***)
Aga kui igapäevaselt mänguaega saavad noored on paar aastat tagasi hästi mänginud pingipoistest paremad ? Kust sa tead kes on parem kui üks pole ennast samades tingimustes näidata saanud. Trennis näiteks lavahirm välja ei löö. Samuti ei jookse sooritus pinge all mõte trennis kokku. Parem kes on üldse parem ? On kiiremad, tehnilisemad, tugevamad, pikemad, lühemad, aeglasemad, agressiivsemad, võhmaga, võhmata, julgemad, arad, liidrid, playmakerid, teravamad, täpsemad jne...
cyrusvk   •  
(90.190.218.***)
Täiesti nõus, et Häberli valitud juba näitasid Läti vastu "kvaliteeti". Tundub, et Häberli hakkab tasapisi muutuma ühepäevaliblikaks, kes mõtleb vaid praegusele, aga mitte tulevikule. Seda, kes siis Eesti eest hakkavad mängima, kui praegune "kvaliteet" on pensionile läinud, see ei paista enam olevat tema asi ja seda hapuks läinud suppi peab hakkama uus treener sööma. Ehk siis taas Eesti koondist mudast välja tõmbama. Häberli algus oli paljulubav, enam mitte.
atleticomadrid   •  
(90.190.25.***)
Samal ajal lubab Leedu treener julgelt, et noored saavad platsile.
Sportlikus plaanis on tegu täiesti mõttetu mänguga, mille ainus kasutegur saab olla katsetada uusi mängijaid ja kui neid on, siis ka ideid. 90 minti Vassiljevit, Tenistet ja Kallastet on raisku lastud võimalus.
Hyrax   •  
(46.131.19.***)
Kui siit kaheväravalist võitu ei tule siis peaks Häberli lendama. Kui läheb tulemuse peale siis parimate poistega Leedu vastu alla selle ei tohiks tulla.
Väravavaht   •  
(85.253.2.***)
Kui, väidetavalt, on vanad, aga parimad mängijad ideaalne lahendus, siis hakkab vaikselt siibrisse viskama küll jah...
ZinedineZidane   •  
(90.190.191.***)
See paremad jutt on sees juba kuu aega igas peatreeneri uudises, tuleks ehk lisada juurde temasilmis, temajaoks paremad mängijad, mulle jääb küll juba mulje, et kõik teised on kehvakesed igakord tema uudist lugedes.
ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
Täpselt, keegi polegi öelnud, et nüüd peab terve U-21 koondis platsil olema. Parimad + parimad noored oleks ideaalne. Las Shein mängib vähemalt poolaja siis, aga peaasi et mängib, mitte ei istu jälle 90 mintsa pingil.
Milles parim väljendub üldse? Kas see kui oled Eesti liigas põhimees ja mängid koguaeg, või see kui teed Eredivisies üksikud mängud, sealhulgas PSV vastu poolaja, st sind usaldatakse ja midagi nähakse.. Keegi ei pane suvalist puujalga PSV vastu 45 minutiks platsile liigamängus.
JuriM   •  
(90.191.73.***)
Huvitav, kellel ja millal on olnud FIFA ametlike mängude vanim koondis? Kui me nii jätkame, võime uuel tsüklil tubli 30+ keskmise vanusega juba olla.
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
Eesti O-30 peatreener
Jaak   •  
(46.131.35.***)
Mäletan aegu kui fännikommentaarium nõudis,et mängima peavad parimad ja vanus on number passis ning peatreener tegi seda,mida praegu fännid taga nõuavad ;)
Ise ette ja pikk järele   •  
(88.196.180.***)
Kostja on legend ja tema panus on eesti jalgpallile kirjeldamatu. Aga kui ta platsile pannakse laupäeval, rääkimata 90st minutist, siis mul pole enam sõnu. TÄIESTI mõttetu mäng tuleb Leeduga. Sisuliselt treeningmäng. Miks ei mõelda juba ette märtsi peale, kui on iga punkt kullahinnaga algavas valiktsüklis, et saaks noori kutte karastada?
-soccerfann-   •  
(85.253.177.***)
Mäletan ka aegu, kus oli palju noori ja tulemused kehvad, fännid nõudsid kogenud mängijaid. Kindlasti on praegused noored palju paremad, kui nii 10 aastat tagasi.
JuriM   •  
(90.191.73.***)
Tõsi noortel ja noortel on vahe, meil praegu nii palju noori välismaa akadeemiates ja U19/U21 satsides, kes peaks sellistes mängudes just meestekoondise kogemust saama - eriti kui samal ajal pole U21 vms valikmänge.
A. Polõnski   •  
(85.253.118.***)
Turniiri mindi bravuurikalt võitma. Juhtus aga nii, et Lätis kaotati. Kuna trumm läks ei juhtu midagi kui Tallinnas ka pulgad lähevad. Las noored proovivad. Leedu igatahes otsustasid neile võimaluse anda ehk siis ei mängita tulemusele vaid kogemuse saamisele.
Jaak   •  
(82.131.46.***)
Koosseise vaadates on Leedul jah rohkem noori,kui Eestil,aga näis palju neist väljakule saab. Põhijõud on ikka samad tuntud nimed juba pikemat aega. Kui Eesti aldkooseisus 2-3 vahetust teeb ja Shein,Tunjov lõpuks kumbki 30min saavad on juba Häberli stiili juures päris hästi. Väga tahaks loota,et see Jaanuari laager saab olema koht,kus noori testitakse. Ideaalne oleks kui tavalisest koondisest 10-12 põhimeest jääks välja ja laager koosneks koondislastest,kes tavaliselt vähe või üldse mitte peale ei saa + 4-5 meest kes muidu joone all (Saarma,Tamm,Reinkort jne) + 5-6 U21 tuumikust ning samapalju Eliitringi jõudnud U19 satsist. Siis saaks sellest talvelaagrist Häberi muidu konservatiivsete valikutes kontekstis täitsa aru.
vigastus   •  
(81.90.124.***)
jube raske öelda et parimad mängivad. mitu trenni koondis koos teeb? mis intensiivsusega? selle põhjal öelda et keegi vanem on noorest parem? kogenud mangijad on lihtsalt turvaline valik. tahaks loota küll et mõni noor saab võimaluse. kui me sõprusmängus leedu vastu kah väristame koosseisuga siis on midagi valesti.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK