Goldbergi klubi jaht kohale kõrgemas liigas lõppes penaltiseeriaga (0)

Stanislav Goldberg (nr 6). Foto: Ashdodi Hapoel / Facebook

Varasem Eesti noortekoondislane, aasta alguses Iisraeli tugevuselt kolmandas liigas mängiva Ashdodi Hapoeliga liitunud Stanislav Goldberg lõpetas hooaja play-off'i veerandfinaalidega, kus kaotati penaltiseeria järel Sha'arayimi Maccabile ning jäädi kolmandale liigatasandile püsima.

Hapoel sai kolmanda liiga ehk Liga Alefi lõunatsoonis põhiturniiril 16 meeskonna seas neljanda koha ning läks võõrsil vastamisi kahe enampunktiga koha võrra kõrgemal lõpetanud Sha'arayimi meeskonnaga. Normaal-ja lisaaja järel oli seis 1:1, kuid penaltiseerias võtsid eksimatult tegutsenud vastased 5:3 võidu. Saatusliku eksimusega sai hakkama kohe esimene Ashdodi lööja Rahamim Checkol. Goldberg vahetati platsile lisaaja lõpus 117. minutil, penaltit ta ei löönud.

Vastavalt liigasüsteemile pääsevad otse kõrgemasse liigasse põhja- ja lõunatsooni võitjad. Kaheksa meeskonna play-off'i võitja saab õiguse püüda kõrgema liiga kohta seal tagantpoolt kolmandaks jäänud meeskonna vastu.

Jaanuaris klubiga liitumise järel kahes esimeses mängus vahetusest platsile pääsenud ning kolmandas kohtumises juba algkoosseisu mahtunud Goldberg sai hooaja lõpupoole aina enam mänguaega. Kui veebruaris jäi ta kahes järjestikuses mängus minutiteta, siis järgmisest kolmest kohtumisest ühes kuulus ta põhikoosseisu ja kahes sekkus vahetusest. Sellele järgnes aga seitsmemänguline seeria, kus Goldberg oli alati põhikoosseisus. Kokku tegi ta lõppenud poolikul hooajal seega kaasa 14 liigakohtumises, neist üheksal korral algrivistuses.