Girona pani baskide arvelt õnnetule seitsmikule punkti (0)

Girona sai üle pika aja võitu maitsta. Foto: Scanpix / EPA / David Borrat

Hispaania kõrgliigas sai seitsmevoorulise pausi järel taas võidu tabelisse Girona, alistades koduplatsil 2:1 Bilbao Athleticu.

Mängu eel vaid tänu paremale väravate vahele viimase kolme sekka jäämist vältinud Girona alustas maruliselt, kuid ka raiskas palju. Avapoolaja lõpus suutsid külalised mängupildi võrdsustada, ent kuna peamiselt hiilgasid väljaku otstes Unai Simon ja Paolo Gazzanigga, lasi esimene värav end kaua oodata.

67. minutil see lõpuks siiski sündis, kui David Lopez suutis Simoni ennetada ja tema pealöök võrgus maandus. Vähem kui kümne minuti pärast kahekordistas vahetusmees Ivan Martin oma esimese liigaväravaga edu, aga küünte närimisest pääses kodumeeskond vaid mõneks minutiks. Siis tõi Gorka Guruzeta efektne löök mängu uuesti põnevuse, ent viigini enam ei jõutud.

Baskimaa klubi, kes püsib võõrsil võiduta juba neli mängu järjest, lasi ühtlasi käest hea võimaluse vähemalt ajutiselt kolmandale tabelireale tõusta. Girona hüppas aga ohutsooni lähistelt ühe sammuga tabelikeskmike sekka.

Girona - Athletic Club 2:1 (2:1)