Fiorentina president: West Ham kohtles meie mängijaid nagu loomi (1)

Huligaanitsenud West Hami fännid viskasid väljakule plasttopse. Üks neist tabas 33. minutil FIorentina kapten Cristiano Biraghit, mistõttu jooksis mehel peast verd. Foto: Scanpix / Jonathan Moscrop / CSM via ZUMA Press Wire

Fiorentina kaotas Konvernetsiliiga finaalis lõpuminutite väravast 1:2 West Ham Unitedile. Itaalia klubi president Rocco Commisso ütles pärast mängu, et vastane kohtles neid nagu loomi, vahendab BBC.

Fiorentina ründaja Luka Jovic oli sunnitud avapoolaja järel platsilt lahkuma, sest ta murdis oma ninaluu. Itaallaste kapten Cristiano Biraghi mängis lõviosa kohtumisest peasidemega, kuna üks West Hami fänn tabas teda plasttopsiga pähe.

Commisso rääkis kohtumise järel kohalikule meediale, et West Hami käitumine polnud aktsepteeritav. "Ootasin võitu, kuid ei läinud nii. Platsil oli episoode, kus kohtunik oleks pidanud sekkuma. Rääkisin ka Premier League'i presidendiga. West Ham kohtles meid nagu loomi, see pole okei. Oleksime võinud võita 3:0. Mul on fännidest kahju, nad väärisid enamat," sõnas ta.

Fiorentina mõistis klubina hukka 33. minuti intsidendi, kus vastasmeeskonna toetaja viskas Biraghit topsiga pähe. "See on lubamatu käitumine ning see ilmselgelt mõjutas mängija ja meeskonna esitust, sest nad keskendusid matši asemel enda ohutuse tagamisele," ütles klubi.

Fiorentina on kindel, et UEFA määrab huligaanidele karistuse, mis paneb potentsiaalseid laamendajaid mõtlema.

Samal ajal teatas politsei, et Prahas arreteeriti 23 fänni, kellest 22 toetas Fiorentinat. Itaalia klubi poolehoidjad ründasid kohtumise eel kohalikus baaris inglasi, rüseluse järel peeti kinni 17 Fiorentina fänni.