Fiorentina astus finaalile lähemale täpse kauglöögiga (parandatud) (2)

Fiorentina kangelaseks kerkis palli ligi 30 meetrilt sisse virutanud Rolando Mandragora. Foto: Scanpix / Claudio Giovannini / EPA

Itaalia karikavõistlustel astus sammu finaali suunas Fiorentina, kui võitis kodukamaral 1:0 Atalantat.

Fiorentina peatreener Vincenzo Italiano hoolitses selle eest, et algusest peale oleks liiklus Atalanta värava suunas. Esimese poolaja jooksul tegi koduvõistkond kokku 12 pealelööki, millest üks lõpetas Marco Carnesecchi selja taga. 27. minutil sai Rolando Mandragora keskväljal söödu, misjärel suunas ta pilgu ligi 30 meetri kaugusel olnud puuri suunas, kuhu järgnes virutatud pall, mis postipõrkest sisse läks - 1:0. Hullumeelne sooritus pälvis publikult palava aplausi.

Teisel kolmveerandtunnil oli mäng lahtisem, kui mõlemad meeskonnad tekitasid ohtlikke olukordi. Siiski ei õnnestunud Atalantal, kelle valduses oli pall rohkem, leida üles Pietro Terracciano seljatagust.

Kuuekordne karikavõitja Fiorentina astus sammu, et jõuda teist aastat järjest finaali, mis toimub 15. mail Rooma olümpiastaadionil. Selleks on vaja 24. aprillil Bergamos toimuvas korduskohtumises Atalanta ees oma edu kaitsta. Teise finalisti selgitavad Juventus ja Rooma Lazio. Avamängu võitis Juventus 2:0.

Fiorentina - Atalanta 1:0 (1:0)