Fenerbahce näitas peaaegu, et suudab kõiksugu hädade kõrval ka jalgpalli mängida (0)

Olympiacos alistas Fenerbahce kokkuvõttes napilt. Foto: Scanpix / Darko Vojinovic / AP

Viimasel ajal ohtralt pealkirjamaterjali pakkunud Türgi kõrgliigaklubi Fenerbahce oli lähedal veel ühele ahhetamapanevale loole, kui Konverentsiliiga veerandfinaalis jäi imelisest tagasitulekust napilt puudu. Aston Villa vaigistas entusiastliku Lille'i.

Fenerbahce on viimasel ajal tõmmanud pilke peamiselt Türgis, samas sääraselt, et kogu maailm vaatab samuti pealt. Viimati oldi raksus kohaliku alaliiduga, kes polnud nõus Superkarikafinaali muule ajale tõstma, et Fenerbahce saaks Konverentsiliigaks paremini valmistuda. Nii saadeti pühapäevases karikamatšis väljakule U19 meeskond, kelle mäng kestis ligi minuti. Sigadus ei jäänud karistamata ning klubile määrati kopsakas trahv.

See olnuks kui hane selga vesi, kui Fenerbahce oleks kreeklaste Olympiacose Konverentsiliiga veerandfinaalkohtumises alistanud. Tegelikkuses oldi võõrsil esimese hooga püstihädas: vastane sai juba 8. minutil juhtima, sest Caglar Söyüncü paanikasööt jõudis kasti taha üliohtlikusse tsooni ning sealt sekunditega väravasse. Pooltunni täitumise järel ei suudetud vastast nullida ka üleminekust tekkinud rünnakul.

Teine poolaeg läks esimese hooga samamoodi. 57. minutil läks Olympiacos koguni 3:0 ette, taaskord patustas Fenerbahce ise, kui pallivaldamisel jäädi ühel hetkel surve alla ning siis polnud päästjat ka Dominik Livakovicist. Ülitäbarasse olukorda sattunud Fenerbahce leidis seejärel jõudu, et vastu hakata. 68. minutil suudeti penaltist üks tagasi lüüa, loetud minutid hiljem sokutati pall väravasse lahtise mänguga. Nii kujunes viimane veerandtund närviliseks, skoori mõttes siiski kuivaks ehk Olympiacos kahmas 3:2 võidu.

Aston Villa jätkab kodus sajaprotsendiliselt võidukalt, kui jagu saadi ka Lille'ist. Algust tehti 13. minutil, kui kapten John McGinn keerutas palli nurgalöögist kasti ning tormilise jooksu teinud Ollie Watkins kõmmutas selle peaga sisse. Sellega kerkis 28-aastane ründaja pea üheks vägevaimaks ründajaks: käimasoleval hooajal on kõikide sarjade peale kokku tulnud 25 väravat.

Lille polnud kaotusseisuga üldse päri. Kümmekond minutit hiljem pidi Emiliano Martinez nurjama viiekasti nurgast löögile pääsenud Edon Žegrova katse. Avapoolajal pääsesid üks-ühele ka Bafode Diakite ning Jonathan David, kuid ikka jäi peale 2022. aastal maailmameistriks kuulutatud puurivaht. Kokku tuli tal silmitsi seista seitsme raamilöögiga, ametikaaslane teisel pool platsi proovis peatada nelja katset.

Aston Villa jaoks muutus seis mugavamaks pisut peale pausi. 56. minutil mängiti nurgalöök lühidalt lahti ning Leon Bailey leidis kasti tagant McGinni, kelle madal löök maandus väravavõrgus. Palavus naasis 84. minutil Diakite tabamuse näol. Vaid sellega Lille võõrsil piirduski ehk kodus tuleb hakata ümber pöörama 1:2 kaotusseisu.

Plzeni Viktoria ja Fiorentina mängisid 0:0 viiki. Club Brugge sai PAOK-i üle minimaalse võidu 6. minuti väravast. Kusjuures edu võinuks veelgi kindlam olla, kui 24-aastane Dominik Kotarski poleks nurjanud Igor Thiago penaltit.

Olympiacos - Fenerbahce 3:2 (2:0)
8. Kostas Fortounis, 32. Stevan Jovetic, 57. Chiquinho - 68. pen. Dušan Tadic, 74. Irfan Can Kahveci

Plzeni Viktoria - Fiorentina 0:0

Aston Villa - Lille 2:1 (1:0)