Enrique ja Mbappe on raksu läinud? Juhendaja üllatav otsus läks igatahes täkkesse (1)

PSG jätkab tabeli tipus. Foto: Scanpix / Matthieu Mirville / ZUMA Press Wire

PSG jätkab Prantsusmaa kõrgliigas kindla liidrina, kui viimati saadi 2:0 jagu Marseillest. Mängus, kus superstaar Kylian Mbappe vahetati juba 65. minutil välja hilisema väravalööja vastu. See lüke tekitas küsimusi.

Marseilles Orange Velodrome'il peetud mäng oli kirglik: avapoolajal näidati PSG-le koguni viite kaarti, neist üks muudeti VAR-i abil punaseks. See tähendas, et viimase kaitsjana patustanud Lucas Beraldo pidi väljakult lahkuma juba 40. minutil. Viigilise avapoolaja järel jõudis PSG üsna ruttu sihile: Vitinha võitis oma poolel palli, tõusis mõne seltsilisega kontrarünnakusse ja lahendas Ousmane Dembele abil ise ära.

Kümmekond minutit hiljem otsustas peatreener Luis Enrique veel paremat käiku leida, vahetades välja nii Dembele, Kylian Mbappe kui Fabian Ruizi. Lüke oli üllatav ning oli näha, et ajas segadusse ka kapteni enda. PSG juhendaja tuli olukorrast siiski võitjana välja, sest 65. minutil superstaari asemel tandrile saadetud Goncalo Ramos tegi lõppseisuks 2:0.

Miks Mbappe, kes sagedasti on ikka täismängumees, siiski välja vahetati? Kuigi meedias spekuleeriti, et mängija ja peatreeneri vahel on väikestviisi tüli, siis Enrique naeris selle teema välja, kinnitades, et midagi sellist pole olnud.

"See sama teema igal nädalal, see on päris väsitav. Mina olen peatreener, ma pean tegema otsuseid iga päev. See on nii senikaua, kui minu aeg Pariisis saab läbi. Ma proovin alati leida parimaid võimalusi arvestades tiimi vajadustega. Kui te ei mõista mu valikuid, siis see ei puutu minusse," sõnas ta mängujärgsel pressikonverentsil.

Päriti ka, kas see on Mbappe viimane suur liigamatš PSG särgis. "Miks peaks see viimane mäng olema? Kujutage ette, kui võidame kõik neli tiitlit sel hooajal ja Mbappe otsustab, et ta kuulub Pariisi. Miks mitte?!" ei tahtnud Enrique rutakaid järeldusi teha.

PSG-d ootab järgmisena ees karikamäng (poolfinaal) Rennesiga, uuel nädalavahetusel tuleb heidelda Clermontiga. Meistrite liigas loositi PSG vastu FC Barcelona.