Endine Barcelona keskkaitsja: ma tegelikult ei tahtnud üldse sinna minna (0)

Jeremy Mathieu oma viimase koduklubi Lissaboni Sportingu särgis. Foto: Scanpix / Pedro Fiuza / SIPA

Endine FC Barcelona keskkaitsja Jeremy Mathieu avaldas, et ei soovinud tegelikult 2014. aastal Katalooniasse siirduda, vaid jätkanuks märksa parema meelega Valencias.

Barcelona pakkus Mathieule nelja-aastast lepingut ning maksis tema eest Valenciale 20 miljonit eurot. Kuigi mehe auhinnakappi lisandusid Barcelona-aastatel nii mõnedki auhinnad, ei tõusnud ta seal kunagi põhitegijaks ning tunnistab tagantjärele, et pidanuks Valenciasse jääma.

"Ma ei tahtnud sinna minna," teatas aastatel 2014-2017 Barcelonat esindanud Mathieu Prantsusmaa väljaandele L'Equipe. "Kui nad mulle pakkumise tegid, olin ma Valencias kapten. Nautisin sealset elu ja ei mõistnud, miks minna Barcasse pinginühkijaks."

"Kui ma nägin lepingut, mida Barcelona mulle pakkus, esitasin Valenciale uued nõudmised," rääkis ta. "Esitasin palgasoovi, mis oli täpselt Barcelona poolt pakutava ja minu senise tasu keskmine. Näitasin seda Valencia spordidirektorile (Francisco - M. K.) Rufetele ja ütlesin, et kui need tingimused täidetakse, siis jään sinna."

REKLAAM

Siiski ei läinud edasine teps mitte libedalt. "Ta (Rufete - M. K.) ütles, et see ei tohiks probleem olla. Helistasime enesekindlalt klubi presidendile, kuid tema ei olnud minu ettepanekuga nõus," kõneles Mathieu. "Sain kurjaks ja ütlesin, et ma hakkan siis minema. Mõistsin, et nad ei arvesta minuga."

Kolme Kataloonia hiiu ridades veedetud aasta jooksul kuulus endine Valencia kapten uue meeskonna algkoosseisu siiski vaid 47 korral. Samuti ei õnnestunud prantslasel põhitegijate hulka tõusta ka rahvuskoondises, kui platsile pääses ta vaid kolmel korral, kõik sõprusmängudes.

Mathieu teekond Camp Noul lõppes siirdumisega Portugali, kus tema uueks leivaisaks sai Lissaboni Sporting. Karjääri lõpetas tänaseks päevaks 37-aastane prantslane eelmisel aastal raske põlvevigastuse järel.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK