EM-STUUDIO | Anname välja auhinnad, mida UEFA teha ei taibanud. Itaalia jääb ilma, Inglismaa mitte (3)

16. Euroopa meister on turniiri alguses kõige paremat jalgpalli näidanud, vahepeal raugemise märke ilmutanud, aga viimases kahes mängus raudseid närve demonstreerinud Itaalia. Nende vastasele Inglismaale sai taas saatuslikuks penaltiseeria. Aga seekord alles finaalkohtumises, kus nad polnud mänginud pärast 1966. aasta MM-i.

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) andis finaalkohtumise järel, nagu ikka, välja mõned auhinnad. Turniiri parimaks mängijaks tunnistati Itaalia väravavaht Gianluigi Donnarumma ning parima väravaküti auhind läks Cristiano Ronaldole. EM-finaalturniiri sai UEFA tituleerida kõigi aegade resultatiivseimaks, sest 2,78 väravat mängu kohta on näitaja, kuhu ükski EM varem küündinud pole.

Aga mitmed auhinnad jäid välja andmata. Soccernet.ee viimane EM-stuudio (koosseisus Ott Järvela ja Rasmus Voolaid) paikab selle vea ning toob välja EM-finaalturniiri ootamatuima staari, parima treeneri, suurima mõjutaja, peamise põruja, võimekaima vanameistri, kaalukaima otsuse, parima mängu (arvamused lahknevad), lahedaima auhinna ning suurima üllataja (laureaate on kolm).

Etteruttavalt võib öelda, et Itaalia ei saa mitte ühtegi auhinda. Küll aga saavad pärjatud nii Inglismaa, UEFA, Cristiano Ronaldo, vikerkaarevärviline auto, Kevin de Bruyne kui ka surmagrupp. Mööda ei saa vaadata ka Raheem Sterlingu kasuks poolfinaalis määratud penaltist. 

REKLAAM

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

Boii   •  
(62.65.208.***)
Vikerkaarevärviline auto??? Klge lugege natuke ajalugu, tunnetage loodust ja kaevake sügaval enda sees, kas see on SEE, mille eest te tahate seista? Jeesus, kui ahastamaajavalt idiootne.
INCE   •  
(91.129.106.***)
Inglismaale jäi kahjuks välja andmata Euroopa Parima Põlvitava Koondise Auhind ! Sellele pühendumine võttis inglastelt tähelepanu jalgpallilt mõnevõrra ära, aga tühja sellest, jalgpalli mängimise porobleemi lahendasid itaallased ;)
itaalia1982   •  
(185.154.22.***)
Masendav on kuulata, et EM võetakse kokku selliselt kus pm võitja riigist ei räägita pm mitte midagi. Kui suured saavad olla Järvela Inglismaa/Ronaldo prillid, need on enam kui roosad.
Kokkuvõttes ei mainita ära seda, millise töö on teinud ära Roberto Mancini, kes võttis üle Itaalia koondise juhendamise, kui Itaalia polnud pääsenud MM-ile ning oli FIFA rankingus rekordiliselt madalal kohal. On olnud nüüdseks 34 ilma kaotuseta ning ehitanud üles meeletult ühtse koondise (tõsi Itaalia koondise ühtsusest räägiti 2 lausega, aga oleks ka veider kui seda nad ka märganud ei oleks). Lisaks millist kiitust teenis Inglismaa koondise mäng, et nad mängivad head jalgpalli. Vastupidi nad ei mänginud head jalgpalli, aga nad mängisid effektiivset ja pragmaatiliselt. Aga kindlasti mitte head jalgpalli.

Ootaks endiselt konstruktiivsed ja võimalikult erapooletut ekspertiisi. Kuigi pean tõdema, seda on raske leida, sest kõigil meil on ju omad lemmikud.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK