Eksimused kaitseliinis nullisid Bürki superpartii ja Dortmund kaotas lähirivaalile (0)

Dortmundi Borussia hooaeg sai järjekordse tagasilöögi, kui Saksamaa kõrgliigas kaotati võõrsil Leverkuseni Bayerile 1:2, mis tähendab, et Dortmund hakkab esikohakonkurentsist pudenema.

Leverkusen haaras juhtohjad 14. minutil, kui Leon Bailey suurepärase söödu realiseeris tabamuseks Moussa Diaby. Leverkusen oli avapoolajal domineerivam pool, aga rohkem väravaid ei löödud, sest Dortmundi väravasuul tegi superpartii Roman Bürki, kes pareeris kolm-neli Leverkuseni suurepärast väravavõimalust. Diaby tegi avapoolajal viis pealelööki.

Teise poolaja algul mängis paremini Dortmund, kelle surve kandis vilja 68. minutil, kui skooris Julian Brandt. Seejärel oli Dortmundil palju väravavõimalusi, kuid mängijad ei suutnud lööke raamidesse sooritada. Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle, sest 80. minutil realiseeris Leverkuseni kontrarünnaku Florian Wirtz, kelle Dortmundi kaitsjad maha magasid.

Bürki suunas sooritati koguni 23 pealelööki (13 raamidesse), aga Leverkuseni väravaid ei suutnud isegi Dortmundi puurilukk ära hoida. Kaotus tähendab, et neljandal kohal asuv Dortmund kaotab mängu vähem pidanud liidrile Müncheni Bayernile seitsme punktiga. Leverkusen möödus mängu vähem pidanud Leipzigist ja kaotab Bayernile nelja silmaga.

Mönchengladbachi Borussia – Bremeni Werder 1:0 (0:0)