Debütantide ja puudujate osas selgitusi jaganud Voolaid tahab värava- ja võidupõua lõpetada juba Leedu vastu (6)

Foto: Oliver Tsupsman

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid selgitas ajakirjanikele oma valikuid oktoobrikuisteks koondisemängudeks. Kuivõrd tavapärase kahe asemel ootab ees kolm mängu, siis kutsus Voolaid 23 mängija asemel koondisesse 27 meest.

"Esmakordselt on sellise lühikese aja jooksul kolm mängu. Kõik mängud on väga olulised ja ühtegi vähemtähtsustada ei saa. See on treenerite jaoks eriline olukord. Praegusel hetkel on kõik mängijad seotud väga-väga tiheda kalendriga - nii vahetult enne koondisemänge kui ka pärast. Sügis on tõeliselt suur väljakutse ja mitte ainult eestlastele, vaid ka tippmängijatele."

Üle paari aasta on koondises tagasi Pavel Marin, kes tegelikult oleks võinud valikusse kuuluda ka septembris, ent siis oli Viljandi Tuleviku meeskond koroonaohus. Debütantidest kutsus Voolaid koondisesse Florast Markus Soometsa ja Mark Anders Lepiku ning Paide Linnameeskonnast Edgar turi.

"Soomets on minu silmis just suurtes mängudes Flora eest esinenud piisavalt hästi. Ma näen, et heas mõttes põlvkondade vahetus ja uute mängijate sissetoomine on loogiline. Meil on vaja nooruslikku energiat ja tahet väljakule. Ma tean, et ta on minu käe all hästi juhendatav mängija. Ta oskab erinevaid ülesandeid ja rolle ellu viia. Eks näeb, kui palju ta selles laagris mänguaega teenib, aga kuna mänge on palju, siis on tõenäosus olemas."

REKLAAM

"Edgar läheb Paveliga ühte patta. Ta oli juba eelmine kord väga-väga lähedal. Ta olid jalaga väiksed probleemid ja otsustasime eelmine kord, et anname talle aega natuke end koguda ja paremasse vormi saada. Praeguses seisus on ta heas hoos ja täiesti teenitult sai ka kutse."

"Lepik treenib sellest nädalast alates täiskoormuse juures, aga üldist mänguaega on ta vähe saanud. Tal on olnud tagasilööke, aga tuleb arvestada meie ründepotentsiaali ja valikuid. Kahjuks pole meil seal väga palju võimalusi, aga mul on väga hea meel, et saan ta lõpuks koondise juurde võtta. Vaatame, milliseks ta roll kujuneb ja kui palju me talle minuteid anda saame. Ta saab iga päev energiat ja võimekust juurde. Ta on ikkagi puhas ründaja ja meil praegu väga hüpata pole selle valikuga."

Voolaid tahab juba Leedu vastu õnnetu seeria ajalukku jätta

Eesti alustab oktoobrikuiste mängudega täpselt nädala pärast, kui sõprusmängus madistatakse Leeduga. Edasi ootavad Rahvuste liiga kohtumised Põhja-Makedoonia ja Armeenia vastu.

"Meil on märkimisväärne hulk mängijaid, kes mängivad oma liigamänge alles pühapäeval - eriti just kaitseliinis. Selge on see, et kõik Eesti koondise mängud on tähtsad ja pole vahet, kas on sõprusmäng või punktimäng. Kui vaadata alagruppi, siis on meie akna peamine eesmärk oma koht liigas säilitada, aga ka Leeduga mängud on printsipiaalsed. Pole nii, et see on debütantide mäng ja ongi kõik. Me tahame saada enesekindlust, lüüa väravaid ja võtta võidu. Seda mängu me vähemtähtsaks ei pea."

"Esimese mängu eel võivad meil olla mängijad väga erinevas olukorras. Kui meie võtmemängijad võtavad sel nädalal maksimumminutid, siis on meie jaoks väga suur väljakutse ka esimene mäng. Minu kui treeneri ülesanne ongi kolmeses aknas minna suurema koosseisuga ja leida optimaalsed lahendused."

Küsimärkidest ja puudujatest

Ametlikus nimekirjas oli ainus tärniga mängija Ken Kallaste, kes pole viimasel ajal Florat aidata saanud. Samuti sai viimases liigamängus vigastada Paide Linnameeskonna ründaja Henri Anier.

"Henri on minu ja koondisearstiga kontaktis olnud. Jälgime ta olukorda ja küsimärk pole väga suur. Selge see, et nädalaga võib see kalduda ühele või teisele poole, aga Henri oli optimistlik ja arvas, et saab end korda. Pühapäeval on Paide - Levadia mäng. Vaatame, kas ta on piisavalt hästi taastunud. Tänasel hetkel ei saa me teile kinnitada, et ta on sada protsenti terve."

Võimalikest põhitegijatest ei tule seekord erinevatel põhjustel koondisesse näiteks Erik Sorga, Sergei Zenjov ja Henrik Ojamaa.

"Reisimist puudutav olukord pole muutunud ja MLS on teinud kõik selleks, et mängijad ei saaks reisida. Aken uputab mängudest. Meie jaoks on ainus lootus, et olukord maailmas leeveneks. Soovin Erikule väga edu, aga kuna nad on praegu viimasel kohal, siis on võimalik, et novembriks on seal juba kõik selge ja me saame teda äkki aasta viimases aknas kaasata. Praegu pole see võimalik ja on liiga poolt keelatud, sest mängijaid lihtsalt ei lasta ära," selgitas Voolaid.

"Zenjovil on tagareie vigastus, mis võtab kauem aega ja koondist ta esindada ei saa. Ojamaa olukord on klubis keeruline. Ta vorm pole olnud parim ja sellest lähtuvalt on ta jäetud koosseisust täiesti välja. Võib-olla on seal ka muid detaile mängus ja sinna sisse näevad ainult osapooled. Minu valikust jäi ta praegu välja sportliku vormi tõttu. Tal pole olnud kõige parem minek, mis pole etteheide, sest ta annab endast alati maksimumi. Praegu väärivad äärtel oma võimalust teised valikud."

Seekord pole Eesti koondise nimekirjas ühtegi FCI Levadia mängijat, mis on üsnagi ainulaadne olukord. Voolaid avaldas, et kolm Levadia meest on ootelehel ja läbivad ka koroonatestid juhuks, kui keegi eest ära peaks kukkuma.

"Praeguses seisus peame arvestama ka koroonaviirusega ja võivad tekkida viimaste minutite muudatused. Brent Lepistu, Bogdan Vaštšuk ja Artur Kotenko on mängijad, kes igaks juhuks koroonatestid läbivad," sõnas Voolaid. Kui Eesti koondise viimases mängus kuulus Mark Oliver Roosnupp algkoosseisu, siis seekord ta üldse kutset ei saanud.

"On võimalik, et ta mängib juba pühapäeval Paide vastu, aga tal on tagareiega probleemid olnud ja me ei hakanud riskima. Sel hetkel, kui nimekirja osas otsus tehtud sai, siis otsustasime ta välja jätta. Tema positsioonil on meil palju üsnagi võrdseid mängijaid."

SEOTUD LOOD
6 kommentaari

p3lmeen   •  
(62.65.33.***)
no roosnupp no party!!
parool_on_123456   •  
(207.180.203.***)
No Jürgens, no goals.
AinUlttauntau   •  
(194.150.65.***)
“Ojamaa olukord on klubis keeruline. Ta vorm pole olnud parim ja sellest lähtuvalt on ta jäetud koosseisust täiesti välja. Võib-olla on seal ka muid detaile mängus ja sinna sisse näevad ainult osapooled. Minu valikust jäi ta praegu välja sportliku vormi tõttu. Tal pole olnud kõige parem minek, mis pole etteheide, sest ta annab endast alati maksimumi. Praegu väärivad äärtel oma võimalust teised valikud”

Kuidas Liivak sama situatsiooni pealt sai siis ? Ojamaa ei vaja tuge ? Ahjaa ta on Florast ja sellel geeniusel pukis on jäägitu usk noormängijasse. Pärast otsustab veel solvumise märgiks Hollandit hakata esindama.
klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.219.***)
@Ain hangi elu endale :D
AinUlttauntau   •  
(194.150.65.***)
Olen tegelenud sellega, hankimisel.

voolaid peaks sättima uue elu, koos uue elukutsega. Või noh, Vestis mees peaks seda talle orgunnima.
p3lmeen   •  
(91.129.104.***)
Ain, köik öige!! mille peal FL koondises on 😬😬
#inRoosnuppWeTrust

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK