Bellingham päästis inglased, Saksamaa kogub hoogu, penaltipidu kroonis Endricki kojujõudmine (0)

Jude Bellingham aitas mängu viimase pallipuutega inglastel kaotusseisust pääseda. Foto: Scanpix / AFP / Glyn Kirk

Lisaks EM-piletite jagamisele peeti Euroopas teisipäeva õhtul ka hulgaliselt maavõistlusi, mis andis võimaluse särada ja skoori teha meestel, kes seda tavaliselt koondisesärgis teha ei saa. Viimase hetke tabamustest leppisid viiki nii Inglismaa ja Belgia kui ka Hispaania ja Brasiilia, samas kui Saksamaa võttis mõne päeva jooksul järjest teise väärt skalbi.

Inglismaad tabas esimene tagasilöök juba kümnekonna minuti järel, sest vigastuse tõttu pidi platsil lahkuma kaitsja John Stones. Hetk pärast vahetust jätsid inglased end ise ka kaotusseisu - Jordan Pickford eksis rängalt sööduga ning keskväljal palli jalale saanud Youri Tielemans viis täpse löögiga Belgia 1:0 juhtima.

Võõrustajad toibusid siiski kiirelt. Mõni minut hiljem jäi Jan Vertonghen karistusalas hätta Ivan Toneyga, kukutatud ründaja realiseeris ise kindlalt penalti - 1:1. Veebruaris pikast mängukeelust vabanenud Brentfordi ründaja kandis Inglismaa särki teist korda ning avas väravasaldo. Kulus veel kümme minutit ja Inglismaa sai korraks juubeldada Jarrod Boweni debüütvärava üle, kuid VAR-i abiga leiti olukorrast siiski suluseis. Pausile mindi taas hoopis Belgia eduseisus - 36. minutil kasutas Romelu Lukaku tihedas vihmasajus ära Lewis Dunki libastumise ja leidis tsenderdusega Tielemansi, kes oli taas täpne.

Laupäeval Brasiiliale kaotanud Inglismaa jaoks ei paistnud valguskiirt ka teisel poolajal, kuniks kätte jõudsid lisaminutid. Neid anti vähemalt neli ja tiksus juba viieski, kui inglased korraldasid viimase rünnaku. Paraja segaduse järel leidis James Maddison kümnelt meetrilt Jude Bellignhami ning Real Madridi poolkaitsja tegi mängu viimase löögiga lõppseisuks 2:2. Belgia on Domenico Tedesco käe all küll 11 mängus endiselt kaotuseta, ent selles koondiseaknas tuli neil leppida viigiga nii Iirimaa kui ka Inglismaa vastu.

Suvise EM-finaalturniiri korraldamiseks valmistuv Saksamaa sai Frankfurtis kerge šoki vaid kolme minuti möödudes. Hollandi ründaja Memphis Depay näppas kehva tagasisöödu vahelt, leidis karistusalast Joey Veermani ja PSV poolkaitsja lõi oma esimese koondisevärava. Võõrustajad ei jäänud aga pikalt põdema, sest juba 11. minutil lajatas Maximilian Mittelstädt nurgalöögi lahtimängimise järel karistusala joonelt ristnurka. Stuttgarti kaitsjale oli tegu alles teise koondisemängu ja mõistagi samuti esimese väravaga.

Võiduvärava löömiseks oli võimalusi seejärel mõlemal, aga 85. minutil jõudis sihile Saksamaa. Toni Kroosi nurgalöögini küündis esimesena Niclas Füllkrug ja ehkki Bart Vebruggen koukis palli esmapilgul alumisest nurgast välja, nägid kohtunikud, et see ületas siiski napilt väravajoone. VAR jättis tabamuse kehtima ja kolm päeva tagasi võõrsil Prantsusmaast jagu saanud sakslased võtsid 2:1 tulemusega teise hinnalise võidu järjest.

Reedel Londonis Kolumbiale alla jäänud Hispaania võõrustas seekord Santiago Bernabeu staadionil Brasiiliat, kes oli päev hiljem alistanud samuti Londonis tänu 17-aastase koondisedebütandi Endricki väravale Inglismaa. Nüüd läks Hispaania avapoolajal tänu Rodri penaltile ja Dani Olmo imelisele sooloväravale 2:0 juhtima, kuid pausile mineku eel vähendas "koduväljakul" mänginud Real Madridi ründaja Rodrygo tänu väravavahi Unai Simoni rängale prohmakale vahet.

Naasmise järel sekkus pingilt taas resultatiivselt Endrick - ametlikult juba Reali ridadesse kuuluv, ent alles eeloleval suvel nende särgi selga tõmbav nooruk vajas seekord 2:2 viigivärava löömiseks vaid viit minutit. Siiski tundus 87. minutil, et viimane sõna jääb ikkagi Hispaaniale. Karistusalas kukutati Dani Carvajal, portugallasest kohtunik Antonio Nobre määras penalti ja Rodri oli taas 11 meetrilt täpne.

Ometi oli mängul varuks veel üks pööre. Viiest lisaminutist jäi mängida paarkümmend sekundit, kui Carvajal murdis oma karistusalas ise jõuga Galeno maha ning Nobrel ei olnud vaja 11 meetri punktile osutamise asjus pikalt nuputada. Lucas Paqueta täpne penaltilöök tegi lõppseisuks 3:3.

Õhtu suurima sauna eest hoolitses üllatuslikult Austria, kes loputas Türgit koguni 6:1. Kübaratriki sai kirja Michael Gregoritsch. 24-aastase pausi järel suvisele EM-ile murdnud Sloveenia jätkas hea hooga Portugali vastu, võites Ljubljanas 2:0 ja tehes sellega lõpu külaliste 11-mängulisele võiduseeriale. Nädalavahetusel sakslastele alla vandunud Prantsusmaa jäi Marseille's ka Tšiili vastu kiirelt kaotusseisu, ent võitis lõpuks siiski 3:2.