Bayer on meistrikarikast ühe võidu kaugusel! Tiitlikaitsja mängis kaheväravalise eduseisu kaotuseks (0)

Leverkuseni Bayer on ajaloo esimesest Bundesliga tiitlist ühe võidu kaugusel. Foto: Scanpix / Matthias Koch / imago images

Leverkuseni Bayeri ajaloo esimene Saksamaa meistritiitel pole enam kaugel, kui Berliinis alistati kohalik Union, saades kirja üheksanda järjestikuse võidu, ning samal ajal kaotas oma mängu Müncheni Bayern.

Bayerit tabas suur tagasilöök 32. minutil, mil nad pidid tegema sunnitud vahetuse, kui õhuvõitluses haiget saanud Adam Hložek ei olnud võimeline mänguga jätkama, mistap tuli tema asemele Amine Adli.

Huvitavad lood leidsid aset avapoolaja üleminutitel. 45+3. minutil saadeti Unioni poolkaitsja Robin Gosens duši alla. Varasemalt ühe kollase kaardiga tegutsenud sakslane niitis paremal äärel Tella jalust ning sellest piisas, et välguks peakohtuniku Benjamin Brandi punane.

Sellele järgnenud standardolukorras läks Odilon Kossounou löögist pall väravasse, kuid kerkis küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks. Nimelt oli Tella, kelle puutest jõudis pall Iglesiasile ja siis omakorda Kossounoule, suluseisus. Siiski tuvastas VAR-kontroll, et Tella riivamisele eelnes Christopher Trimmeli käsi, mistõttu määrati Bayerile penalti. 11 meetri karistuslöögi kõmmutas Florian Wirtz vasakusse nurka - 0:1. 20-aastase sakslase jaoks oli see liigahooaja kaheksas tabamus.

Kuigi teisel kolmveerandtunnil kuulus vastaste punasest kaardist tingituna mäng pea täielikult Leverkuseni võistkonnale, ei suutnud Xabi Alonso hoolealused eduseisu kuidagi suurendada. Niisiis piisas 1:0 skoorist, et nelja viigi kõrvale kirjutada 24. võit.

Põnevust jagus 50 000 elanikuga linnas Heidenheimis, kuhu sõitis külla viimase 11 aasta Saksamaa valitseja Müncheni Bayern. Thomas Tucheli sats võitis esimese poolaja Harry Kane'i ja Serge Gnabry väravatest 2:0, mis tekitas mulje, et too kohtumine lõppeb Bayerni veenva võiduga. Mulje oli aga petlik, sest kahe minutiga oli Kevin Sessa ja Tim Kleindiensti õnnestumiste järel tablool viigiseis. Võidutabamus sündis 79. minutil, kui vasturünnakul läks läbisööt Marvin Pieringerile, kes toimetas värava ette tsenderduse, kuhu jõudis Kleindienst vormistama. Heidenheim sai Bayerni üle võistlusmängus ajaloo esimese triumfi.

Kuus matši enne finišijoont on Bayeril tabelis 76 ja Bayernil 60 punkti, mis tähendab, et Leverkuseni võistkonda lahutab Bundesliga tiitlist vaid üksainus võit. Järgmises võõrustatakse kodusel BayArenal Bremeni Werderit.

Kõva madin käib tabeli alumises otsas, kus Bochumi vastu üleminutitel löödud tabamustega kaotusseisu 2:1 võiduks pööranud Köln jälitab jätkuvalt Mainzi, kes alistas Darmstadti 4:0. Teatavasti on hetkel Mainzile kuuluv 16. positsioon hinnaline selle poolest, et see viib meeskonna hooaja lõppedes üleminekumängudele, mitte ei kukuta koheselt esiliigasse.

Õhtu viimases lahingus tõmbas pikema õlekõrre Stuttgart, kes alistas 64. minuti Serhou Guirassy väravast Dortmundi Borussia. Kolmandal kohal paiknev Sebastian Hoenessi juhendatav tiim hingab nüüdsest Bayernile kuklasse, Borussia konkureerib nüüd neljanda rea nimel Leipzigiga.

Köln - Bochum 2:1 (0:0)