Albaania sümpaatne mäng sai lõpuks tasutud (4)

A-alagrupi otsustavates kohtumistes sai Albaania oma riigi esimese suurturniiril löödud väravaga ka kohe esimese võidu, alistades Rumeenia koondise 1:0.

Mängu alustas veidi sihipärasemalt Rumeenia, proovides mitmel korral kaugelt. Teravaks momendiks oli Bogdan Stancu otse õhust sooritatud löök, millele jäi Albaania õnneks ette puurilukk Etrit Berisha.

Seejärel muutusid rumeenlased veidi passiivsemaks. Seda asusid aga albaanlased ära kasutama, kogudes palli vallates järjest rohkem enesekindlust. 23. minutil pidid aga Albaania fännid taaskord endale liigagi tuttavaks saanud peahaaramisliigutust tegema, kui tühjast väravast oskas üle lüüa Ermir Lenjani.

Albaania meeskonnavaimu see aga ei murdnud ning nii jätkati tasapisi rünnakute ülesehitamist. Tasu saabus aga veidi enne poolaja lõppu, kui 43. minutil avas pealöögiga skoori Armando Sadiku, pannes rumeenlased teiseks poolajaks väga keerulisse seisu.

Teise poolaja alguses ei suutnud Rumeenia agressiivsust kasvatada, albaanlased seisid vapralt kaitses. Mängu käiku varjutas aga ka Denis Alibeci ning Sadiku kokkupõrge, mille tõttu mõlemad mängumehed kohtumise katkestama pidid. Alibeci jaoks on aga ilmselt ka turniir läbi, kuna palluri põlv käis kokkupõrke tagajärjel vägagi koledasti.

Rumeenia küll pressis nii, kuidas jaksas, kuid ei suudetud löögile jõudes kuidagi albaanlaste väravat otseselt ohustada ning nii võttiski Albaania oma riigi ajaloo esimese suurturniiri mänguvõidu, tulles sellega ka alagrupis kolmandale kohale.

Rumeenia - Albaania 0:1 (0:1)
44. Sadiku

Hoiatused: 53. Matel, 85. Sapunaru, 90+5. Torje - 6. Basha, 85. Memushaj, 90+5. Hysaj
Peakohtunik: Pavel Kralovec

Rumeenia: Tatarusanu, Sapunaru, Grigore, Chiriches, Matel, Hoban, Prepelita (46. Sanmartean), Popa (68. Andone), Stanciu, Stancu, Alibec (57. Torje).
Varus: Lung Jr., Sanmartean, Pintilii, Torje, Gaman, Moti, Chipciu, Filip, Andone, Pantilimon, Keseru, Rat.

Albaania: Berisha, Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli, Basha (83. Cana), Abrashi, Memushaj, Lila, Lenjani (77. Roshi), Sadiku (59. Balaj).
Varus: Cikalleshi, Balaj, Kace, Cana, Veseli, Roshi, Xhaka, Shehi, Aliji, Hoxha, Gashi.