Ajalooline mäng: vanem Mbappe lõi sünnipäeval kaks väravat ja noorem Mbappe tegi PSG-s debüüdi (0)

Vennad Kylian ja Ethan Mbappe. Foto: Scanpix / Matthieu Mirville/ ZUMA Press Wire

20. detsember 2023 oli Mbappe perekonna jaoks eriline päev, sest Kylian Mbappe lõi oma 25. sünnipäeval kaks väravat ja tema 16-aastane vend Ethan Mbappe tegi PSG esindusmeeskonnas debüüdi.

Prantsusmaa kõrgliiga tabeliliider PSG kohtus kodus Metziga. Kui esimesel poolajal väravaid ei löödud, siis teisel sahistati neli korda. PSG asus Vitinha väravast 1:0 juhtima ja Kylian Mbappe suurendas iluväravast võõrustajate eduseisu kaheväravaliseks, kuid Matthieu Udol lõi seejärel Metzi kasuks ühe tagasi. Viimane sõna jäi siiski Kylian Mbappele, kes tegi Metzi kaitsja söödueksimuse järel lõppseisuks 3:1.

PSG peatreener Luis Enrique saatis teise poolaja esimesel üleminutil väljakule 16-aastase poolkaitsja Ethan Mbappe, kelle jaoks oli see esimene mäng nii PSG esindusmeeskonnas kui Prantsusmaa kõrgliigas. Seega jagasid vennad Kylian ja Ethan mängu lõpus väljakut.

"Kylian lõi oma sünnipäeval kaks suurepärast väravat ja peab olema õnnelik. Tegelikult lõi Kylian ühe värava, sest teine oli kingitus," sõnas noorem vend mängujärgses intervjuus, ajades vanema venna naerma.

PSG siirdus talvepausile tabeliliidrina, edestades lähimat jälitajat Nice'i viie punktiga. Kylian Mbappe asub väravalööjate edetabelis 18 tabamusega kindlal liidrikohal. Ta on PSG-karjääri jooksul kokku löönud Prantsusmaa kõrgliigas 192 mänguga 166 väravat.