Ainsalu lahkus koondise juurest. Voolaid Armeenia mängu eel: teatud mängijad peavad olema tõelised raudmehed ja usun, et nad on (Kas tunneb survet? Miks peaks staadionile tulema?) (5)

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti rahvuskoondise peatreener Karel Voolaid lausus enne Rahvuste liiga mängu Armeeniaga, et viimasel hetkel on koondise juurest lahkunud Mihkel Ainsalu. Seetõttu tuleb osa mängijatel kehastuda raudmeesteks.

Poolkaitsjale Ainsalule hakkas Põhja-Makedoonia matši järel liiga tegema probleem hüppeliigese lähedal, mis ei ole tänaseks järele andnud. "Ta proovis eile trenni teha ja tegigi selle täismahus kaasa, aga jalg ei läinud paremaks. Otsustasime, et ta ei ole meiega," ütles Voolaid mängueelsel pressikonverentsil. Kõik teised valikus olevad mängijad on terved ja valmis panustama.

Miks toodi vigastatud Siim Lutsu ja haigestunud Markus Soometsa asendama Flora poolkaitsja Martin Miller? "Ta on universaalne mängja. Ta oli grupis, kes pidid olema valmis liituma. Ka Mihkli eemale jäämise puhul on ta võimalik valik," selgitas Voolaid.

Ta ütles, et loodetavasti on kahe mängu vahele jäävad kaks-kolm päeva piisavad, et kasutada optimaalset koosseisu: "Ma väga loodan, et oleme taastunud ja taastume veel. Aega on homme 21.45-ni. Selge on see, et harjumuspäratu kolmemänguline tsükkel on. Teatud mängijad peavad olema tõelised raudmehed ja usun, et on."

REKLAAM

Pühapäevase 3:3 viigimängu järel on Eesti järeldusi teinud pea igas mängu aspektis. "Pidime valima sellised järeldused, mis on seotud homse mänguga. Oli üht kui teist. Nii kaitses kui pallivaldamises. Teatud momentidel ka palli võitmisel ja kaotamisel. Väga-väga palju infot mängijateni ei läinud, peame valima sellest parima. Üleüldine standardne info. Mõnel rõhuasetus suurem, mõnel väiksem. Kaitsetegevus on vaja veel paremaks saada, palliga mäng ja standardid."

Väline surve ei häiri

Voolaid rääkis, et kuna mängugraafik on tihe, pole kahe matši vahel erilist aega revolutsiooni teha: "Eile oli taastav treening. Väga palju taktikat ei saanud teha. Pole ka väga muret sellega. Armeenia on küllalt sarnane Põhja-Makedooniale ja Gruusiale. Väga palju sarnaseid jooni on neil võistkondadel. Väga palju ei pea tegema, et ümber orienteeruda. Tänases trennis saame ka veel pisiasjadega tegeleda. Peaksime valmis olema."

Võrreldes septembrikuise võõrsil Armeenialt saadud 0:2 kaotusmänguga tuleb Eesti peatreeneri sõnul muudatusi teha pea kogu üldises tegevuses. "Kaitsmisest ründamiseni välja. Vastase poole peal, oma poole peal. Olime seal nii episoodiliselt mängus, et paremat järjepidevust on vaja saada. Käis veidi passimine. Võib-olla ka homme võib midagi sellist oodata, kuna neil on rohkem punkte kui meil. Oleneb nende ambitsioonidest. Gruusia vastu tahtsid väga. Eks ta tuleb oma iseloomult väga sarnane mäng, mis oli Armeenias. Peame ise kõvasti kvaliteetsemalt tegutsema," lausus juhendaja.

Treener arvab, et keeruline riigisisene olukord Armeenias võib vastase ühtsustunnet kasvatada, ent Eestit see kuidagi ei mõjuta. "Spordis peab olema alati valmis selleks, et vastane on maksimaalselt kontsentreeritud. Kui see neile lisajõudu annab ja hakkame kartma, ei valmista me võistkonda hästi ette. Väljakul on ikka 11 meest 11 vastu mäng."

Kas ja kuidas on võistkonnas esimese punkti ja väravate järel meeleolu muutunud? "Ikka on kahetine. See bussisõit mängult hotelli oli haudvaikus. Mingit rõõmu me küll ei tundnud. Ka isegi kõiki asjaolusid arvestades on mängijates heas mõttes ambitsiooni näha. Tahaks tihedamalt seda rütmi saada, aga teame, mis selle soovi taga on. Siis teenid rõõmud ära ka. Meeleolu on selline, et võistkond peab olema hea hingamisega ja heas rütmis. Tuju kannab ka edasi!"

Kohtumises Leeduga algkoosseisu kuulunud SPAL-i poolkaitsja Georgi Tunjov jäi Põhja-Makedoonia heitlusest kõrvale. Seda, kas Serie B pallurit homme näha saab, Voolaid ei kinnitanud. "Usun, et tõeline Eesti fänn tahab väljakul näha väga head Eesti koondist. Vahet pole, kes seal konkreetselt väljakule tuleb. Usun, et on ka teisi, keda näha tahetakse, mitte ainult Georgit. Saame näha," jäi ta kidakeelseks.

Voolaidi saldo Eesti koondises on hetkel kümne mänguga kaks viiki ja kaheksa kaotust. Treener tunnistas, et tunnetab igapäevaselt välist survet, aga temal ja ta tiimil jagub motivatsiooni, et pingutada ning ka võiduarve avada. "Väline surve on meil iga päev, kui uksest välja läheme. Mõnel on isegi kodus see surve. See on selline amet, kus on klišeesid igasuguseid. Minul on antud ülesanne teha Eesti koondisega tulemust. Kuidas seda tehakse, seda hinnatakse. Meie hindame omakorda mängijate sooritust. Spordis käibki valikute tegemine. Ma ei saa öelda, et see mind häiriks. Oleme omavahel treeneritetiimi sees asjad läbi rääkinud ja oleme täis tahtmist," ütles Voolaid.

Miks peaks homme Eesti inimene staadionile tulema? "Neid põhjuseid on erinevaid. Ma ei usu, et Kojamees tuleb ainult hümni laulma lõpuni, mis mulle väga meeldib - on tõeline eestlane seal staadionil! Usk ja lootus. Toetustunne. Kui keegi ei tule selle tundega, siis loodame, et suudame selle hea tunde sellele vaatajale anda."

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
5 kommentaari

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Minu ettepanek on mängida 5 kaitsjaga, kus ründefaasis (???) kaks äärekaitsjat liiguvad keskväljale tihedalt kokku. Üks keskkaitsjatest jookseb kuhugi umbes ette ja keskpoolkaitsja langeb keskkaitsjate taha kontrollima.

See võiks toimida Armeenia vastu.
Jormma   •  
(90.191.244.***)
@purgeenius

ära trolli
nojh   •  
(37.157.110.***)
Purgeenius, preagune koondis ei ole taktikaliselt nii tugev. Äkki võiksid tuua näiteid mõnest meeskonnast, kes sellist lüket kasutab, sest Armeenia vastu EI TOHI eksperimenteerida.
Jürgen Piir   •  
(193.143.10.***)
Näiteks Levadia. Tehti Viljandile ju korralik 1:5 sahmakas!
Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
vaja on mmi pöidlaga võrrelda

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK