Zenit haaras Dzjuba toel ohjad taas enda kätte, Lokomotiv kukutati tagasi Nõukogude aega (0)

Artjom Dzjuba ja Zenit on jälle kõigist teistest kõrgemale tõusnud. Foto: Scanpix / TASS / Aleksandr Demjantšuk

Venemaa meistriliiga 18. voor kergitas jälle tabeli tippu tiitlikaitsja, sest Peterburi Zenit oli esikolmiku meeskondadest ainsana võidukas. Pealinnaklubidel läks seevastu halvasti: Spartak jäi alla Sotšile, Moskva CSKA andis pikalt vähemuses mänginud vastasega heideldes võidu lõpuminutitel käest ja Lokomotiv sai suurima kaotuse pärast Nõukogude Liidu lagunemist.

Zenit pani võidule aluse avapoolajal, kui Artjom Dzjuba kasutas esmalt ära kaitsjate eksimuse ja realiseeris siis penalti. Külaliste penaltivärava järel 3:1 lõppskoori vormistanud Sardar Azmounil ja Dzjubal on nüüd mõlemal kõrgliiga suurimate väravaküttidena kirjas kümme tabamust.

Enne vooru algust Zenitiga võrdsetel punktidel olnud Spartak tahtnuks küll Sotši vastu nii avapoolaja lõpus kui ka teise alguses penaltit saada, ent peakohtunik Igor Panin ei halastanud kummalgi juhul. Venemaa kohtunike komisjon tunnistas hiljem mõlemad otsused ka õigeks, nii tuli Spartakil leppida Christian Noboa värava ja 0:1 kaotusega.

Meistrite liigast langenud Lokomotiv oli juba mõne vooru eest lähedal rekordkaotusele, ent siis jäädi pikalt kümnekesi ja vahepeal isegi üheksakesi mänginuna Dinamole alla "kõigest" 1:5. Nüüd jõuti Krasnodari vastu rekordini, sest võõrustajad said juba esimese 11 minutiga kätte kaheväravalise eduseisu ega vaadanud enam tagasi.

Avapoolaja lõpus võinuks Anton Mirantšuk vahet vähendada, ent tema hädise penalti tõrjus Jevgeni Gorodov ning mängu viimase veerandtunniga vormistasid Marcus Berg ja Magomed Suleimanov lõppseisu. Viimati sai Lokomotiv viieväravalise kaotuse ajal, mil mängiti veel Nõukogude Liidu meistrivõistlustel, tabelis kukutas hooaja kuues kaotus mulluse hõbedameeskonna juba seitsmendale reale.

Neljandat vooru järjest jäi võiduta kolmandaks kukkunud CSKA, kes läks küll koduväljakul kaks korda juhtima, ent lasi mõlemal puhul Uralil viigistada. Seejuures jäi Jekaterinburgi meeskond teise poolaja alguses vähemusse, kui Pavel Pogrebnjak sai rünnakule tormates vea eest kõigepealt esimese kollase kaardi ja tegi seejärel kohtuniku seljataga vilemehe suunas ähvardava liigutuse.

Abilistega konsulteerinud Aleksei Suhhoi näitas Pogrebnjakile seepeale teistki kollast ja saatis ta ühtlasi väljakult minema. Pikalt viiki taga ajanud Urali äärekaitsja Igor Kalinin riputas lõpuminutitel palli peaga lati alla ning külalised lahkusidki pealinnast 2:2 tulemuse ja viigipunktiga.

Himki - Tuula Arsenal 1:0 (1:0)