Zenit alistas "argpüksliku" Spartaki, kelle treener teatas lahkumisest (0)

Domenico Tedesco. Foto: Scanpix / Aleksandr Demiantšuk / TASS

Venemaa kõrgliiga viimases talvepausi-eelses voorus peetud liidrite heitluses oli Peterburi Zenit 3:1 üle Moskva Spartakist. Kaotajate peatreener Domenico Tedesco (35) teatas mängujärgsel pressikonverentsil ootamatult, et ei pikenda oma suvel lõppevat lepingut.

Zenit lõi kohtumise kõik neli väravat, kolm vastastele ja ühe endale. Lisaks tabasid Peterburi mängijad avapoolajal kaks korda posti.

Skoori avas juba kaheksandal minutil Sardar Azmoun, kelle löök väravavaht Aleksandr Maksimenko külje alt läbi lipsas. Esimese poolaja keskel võrdsustas seisu kapten Dejan Lovreni omavärav - horvaat tahtis rinnaga palli Andrei Lunevile tagasi sööta, kuid tema tugevad rinnalihased lennutasid palli hoopis üle puurivahi, võrku.

73. minutil pääses Zenit uuesti juhtima. Nurgalöök juhiti Spartaki kastist välja, kuid karistusala tagant vajutas Jaroslav Rakitski 2:1. Üleajal vormistas lõppskoori ründeäss Artjom Dzjuba.

Kuna viimasest kahest voorust on Zenit saanud nüüd kaks võitu ja Spartak kaks kaotust, on sinisärkidel Spartaki ees kuuepunktiline edu. Nende kahe meeskonna vahele trügis Moskva CSKA, kes alistas tänu Fjodor Tšalovi kübaratrikile Rostovi 3:1.

Pärast mängu teatas pisaratega võidelnud Tedesco ootamatult, et lahkub käimasoleva hooaja järel Spartakist. Peamise põhjusena tõi ta välja soovi raskel koroonaajal perega koduriigis Saksamaal aega veeta. "See oli kõige raskem otsus minu karjääris," ütles ta.

Tedesco selgitas, et tegi nii varakult otsuse teatavaks, kuna soovis olla klubi vastu aus ja anda klubile võimaluse varakult treenerivahetuseks valmistuda.

Huvitava avaldusega mängu kohta tuli välja Zeniti endine kapten, praegune duubelmeeskonna juhendaja Vladislav Radimov, kes sõnas Sport-Ekspressi vahendusel: "Spartak on Zenitile varemgi kaotanud, skooridega 0:5, 1:5, 2:5, 0:3. Aga see kaotus on eriline. Sest nii argpükslikku Spartakit pole ma kunagi näinud! Alates esimestest minutitest surusid nad end värava ette kaitsesse ja kaitsesid terve mängu, mõtlemata absoluutselt rünnakule."

Peterburi Zenit - Moskva Spartak  3:1 (1:1)
8. Sardar Azmoun, 73. Jaroslav Rakitski, 90+3. Artjom Dzjuba - 22. ov. Dejan Lovren

Rostov - Moskva CSKA  1:3 (0:1)