West Ham jättis Anderlechtile lahkumiskingituse, FCSB jäi Silkeborgi trammi alla (0)

Said Benrahma keerutas West Hami juhtima 14. minutil. Foto: Scanpix / Kirsty Wigglesworth / AP Photo

Konverentsiliiga teises mängudeportsus sai West Ham United võidu RSC Anderlechti üle, mis kindlustas ka koha kahe parima seas. Dnipro-1 unistusi hoiab elus väravamasina esimese üleminuti tabamus, FCSB-st polnud Silkeborgile mingit duellipartnerit.

B-alagrupis läks West Ham United kodus Anderlechti vastu juhtima juba 14. minutil, kui karistuslöögist oli täpne Said Benrahma. Veerand tunnikest hiljem virutas Jarrod Bowen kasti joonelt ning väravavõrk sahises taas. Teisel poolajal kuivasid West Hami šansid pisut kokku ning südikale Anderlechtile tehti meeldiv lahkumiskingitus. Nimelt virutas Ben Johnson löögile läinud Sebastiano Espositole jalgadesse - penalti. Selle realiseeris 20-aastane itaallane kindlalt, kuid siiski tasuks1:2 kaotus.

Samal ajal kummutas Silkeborg Joonas Tamme koduklubi FCSB kindlalt, saades kirja 5:0 võidu. Väravaid hakati virutama juba 12. minutil, lõppskoor sai selgeks 21-aastase Sebastian Jörgenseni duubliga. Tamm koosseisu ei kuulunud. Taanlased on nelja matšiga kogunud kuus silma, West Ham United on 12 peal ning paikneb kindlalt B-alagrupi tipus. FCSB on ühe punktiga tabeli põhjas.

C-alagrupis mängisid Beer Sheva Hapoel ja Poznani Lech 1:1 viiki, kusjuures mõlemad tabamused sündisid avapoolajal. Lechi libastumine tähendab seda, et Villarreali pole enam võimalik püüda ning nad on alagrupist kindlalt välja murdnud.

D-alagrupis võõrustas Nice Vlasi Sinjavski koduklubi FC Slovackot, kelle vastu mindi juhtima 14. minutil. Teiseks poolajaks eestlase mängu toonud Slovavko viigistas 75. minutil, kui Michal Tomic ise konksutama kukkus ja mänguvahendi seejärel vasakuse nurka keerutas. Kümmekond minutit hiljem jäid prantslased Jean-Clair Todibo võrra vähemusse ning Slovacko virutas teisegi. Niisiis sai Sinjavski koduklubi kirja 2:1 võidu, mis oli nelja mängu jooksul esimene.

E-alagrupis oli Vaduzi ja Dnipro-1 mäng juba 1:1 viigisadamasse kulgemas, kui ukrainlased ikka ümber otsustasid. Paremalt äärelt tulnud tsenderduse koksas võrku oma Konverentsiliiga neljanda värava löönud Artjom Dovbõk. Seitse punkti teeninud Dnipro-1 jätkab seega AZ Alkmaari kannul.

F-alagrupis võttis Molde 2:0 võidu Shamrock Roversi üle. G-alagrupis alistas Sivasspor Ballkani tulemusega 2:1. H-alagrupis sai Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjunik 1:2 kaotuse Žalgiriselt. Eesti koondise kaitsja kuulus põhikoosseisu ja vahetati välja 85. mänguminutil. Pjunik on saanud nelja mänguga kirja kuus silma, mis annab praeguseks tasuks teise tabelirea. Liider Basel jääb ühe punkti kaugusele.