Võta välja, Southgate: MM-lennukist maha jäänud ründaja šokeeris Manchester Cityt (0)

Ivan Toney näitas, et Gareth Southgate jättis võib-olla koju vale ründaja. Foto: Scanpix / Imago images / Focus images

Michael Jordani hiljutine dokumentaalfilm tegi menukaks lausejupi "... and I took that personally" ning ilmselgelt on "Viimast tantsu" vaadanud ka Brentfordi ründaja Ivan Toney. Mees, keda Inglismaa peatreener Gareth Southgate MM-koondise vääriliseks ei pidanud, võttis samuti otsust isiklikult ning korraldas klubikaaslastega selle liigahooaja ühe suurima šoki, sest võõrsil alistati 2:1 valitsev meister Manchester City.

Brentford asus juhtima juba 16. minutil, kui väravavaht David Raya saatis pika palli ette, keskkaitsja Ben Mee suunas selle edasi ja Toney vormistas olukorra tabamuseks. Kümmekond minutit hiljem külalistel aga vedas - pall tabas karistusala joone juures kaitsja Rico Henry kätt, VAR uuris tükk aega, kas on alust penalti määramiseks, aga otsustas lõpuks siiski joone tagant antud karistuslöögi kasuks.

Pausile Brentford siiski eduseisus ei pääsenud, kuna üleminutitel saatis Phil Foden karistusala joone tagant palli ülepuusalöögiga võrku ja viigistas. Kohe teise poolaja alguses seisis mäng pikalt, sest karistusalas hüppas õnnetult vastu Ethan Pinnocki küünarnukki City keskkaitsja Aymeric Laporte. Kui arstid lõpuks Hispaania koondislasi kulmust verejooksu pidama said, õnnestus Laporte'il siiski mängu jätkata.

Kohtumisele anti seetõttu koguni kümme üleminutit, aga need ei osutunud õnnelikuks Premier League'i suurimale väravakütile Erling Haalandile ja Cityle, vaid hoopis väravalööjate tabelis tänasega kolmandaks tõusnud Toneyle ja Brentfordile. Esimese šansi, mis Toneyl tekkis, suutis City väravavaht Ederson pareerida, kuid mõni minut hiljem ehk kaheksandal üleminutil pääses Brentford vasturünnakule ning Toney vormistas Josh Dasilva söödu järel mõnelt meetrilt 2:1 võidu.

Manchester City - Brentford 1:2 (1:1)