Voolaid koondise esiväravavahi valikust: see on mõttekoht (5)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid ei osanud veel öelda, kas koondise väravat kaitseb Valgevene ja Saksamaa vastu Sergei Lepmets või Matvei Igonen.

Eesti esiväravavaht on viimasel ajal olnud Lepmets, kes aga eilses Premium liiga mängus Tartu Tammeka vastu Sten Reinkorti löögi, mis Tallinna Levadialt võidu röövis, jala alt sisse pudistas. Voolaid rääkis, et see üks eksimus ei ole tema jaoks määrav, kuid ka eelnevaid esitusi arvestades on tekkinud vajadus teiste treeneritega puuriluku valiku üle arutleda.

Kuna Mihkel Aksalu on vigastatud, siis on Lepmetsa peamiseks konkrendiks hetkel Tallinna Flora esikinnas Matvei Igonen.

"Üks Tammeka löök, mis läbi lipsas, ei tekita minu jaoks kohe võrdusmärki, et ka kõik järgnevad löögid rahvusvahelisel tasemel sealt läbi lipsavad. Aga selge on see, et Sergeil ei ole praegune sügis kõige kindlam olnud. Ka juba enne meie esimest kahte mängu Valgevene ja Hollandiga oli näha, et Matvei hakkab järjest paremasse hoogu minema. Levadia võistkonnal ei lähe üleüldiselt kõige paremini ja see mõjutab võistkonna iga lüli.

REKLAAM

Floral läheb hästi ning Matvei on saanud enesekindluse. Aga ka Matvei mängus ma näen nüansse, mis vajavad parandamist. Nii et see on meil mõttekoht, peame staffiga seda teemat arutama. Oleme ka varem arutanud, et millal võiks Matvei saada võimaluse. Ma ei ole veel sada protsenti kindel, aga see üks moment Tammeka vastu ei ole minu jaoks kohe määrav ja ma ei hakka kohe Sergei Lepmetsa aktsiaid maha kriipsutama. Olen mingi perioodi oma elus ka väravavahtidega tegelenud ja see maailm on mõnikord hulga keerulisem kui väljakumängijate maailm," sõnas Voolaid.

Küsimusele, kas ta oleks järgmises kohtumises Valgevene vastu viigiga rahul, vastas treener: "Kui eelmise Valgevene mängu eel ma tahtsin kolme punkti, siis praeguse mängu eel tahan ka kolme punkti. Tahan, et me mängiksime hästi ja võtaksime sellest mängust maksimumi. Võib-olla pärast mängu ma pean olema õnnelik ka viigi üle, ma ei tea veel seda, eks ole näha, kuidas mängu käik läheb. Kindlasti ma ei eelda, et Valgevene midagi järele annab, pigem nad panevad juurde, aga ka meie peame juurde panema ja siis on kõik võimalik. Tahame ikka maksimumi."

Kui eelmise kahemängulise koondiseakna eel soovis Voolaid nelja punkti, siis ka seekord ei ole tema soovid väiksemad: "Ma jätkan ikka sama joont, sest kui me saadame Saksamaa vastu tõelise ime korda ja mängime Valgevenega superhästi, siis on see reaalne. Ma ei taha treenerina latti allapoole asetada. Keegi võib mõelda, et see on fantaasiamaailm, see ei ole reaalne, aga meietaoline võistkond, kes mängib Saksamaaga, peabki enne mängu mingis mõttes veidi unistustemaailmas elama. Aga peame kaine peaga unistama, jalgadele valu andma, võitlema ja ennast eelmise Saksamaa mänguga võrreldes rehabiliteerima.

Me ei ole võistkond, kes peakski Saksamaale 0:8 kaotama, aga selge on see, et väga paljud asjad - nagu ka Hollandi mängus - on vastaste käsutuses. Kui nemad dikteerivad ja teevad asju, tänu millele on nad jõudnud maailma tippu, nagu nad oskavad, siis peame teatud asjadega leppima. Aga juba eos, enne mängu ma ei taha sellega nõustuda."

Eesti kohtub EM-valikmängudes Valgevenega võõrsil neljapäeval kell 19.00 ja Saksamaaga kodus pühapäeval kell 21.45. Minski lennati aga juba täna, sest selle logistilise sammuga võideti pool päeva.

"Osad tulevad Euroopast ja nii oleks jäänud minek väga hilja peale. Mõnel mehel on mugavam tulla otse sinna ja ega me täpselt viimase hetkeni ei teadnud, milline see lõplik koosseis on. Läksime kindla peale ja võidame sellega poole päeva aja."

SEOTUD PILDID
5 kommentaari

purgeenius   •  
(90.191.203.***)
Halloo! viimased koondise mängud on Lepmets meeskonna parim olnud
parool_on_123456   •  
(91.129.96.***)
Pohlak ei jäta ühtegi võimalust oma impeeriumi väliseid jõude kahjustada kasutamata.
Täiesti lambist muutus oleks.
parool_on_123456   •  
(91.129.96.***)
Pohlak EJL presidendina on mõttekoht.
ßanyø   •  
(37.157.111.***)
Lepmetsa esitused nii klubis kui ka koondises on sel aastal olnud ikkagi heal juhul rahuldavad. Hollandi esimene ja viimane värav olid mõlemad väravavahi jaoks täiesti tõrjutavad. Igonen koondise esikindaks!
parool_on_123456   •  
(91.129.96.***)
Põiki liikumise pealt lähidistantsilt kaitsjate poolt markeerimata mängijate löökide tõrjed on puhas loto. Seekord ei vedanud. Vaatama peaks kaitsjate poole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK