Võimas tagasitulek: Taani torpedeeris Šveitsi kümne minutiga juustuks (1)

Euroopa meistrivõistluste valikmängude õhtu naela etendasid Šveits ja Taani, leppides 3:3 viiki.

Esialgu ei vihjanud sellisele tulemusele miski - kodus mänginud šveitslased läksid avapoolaja keskel 1:0 ette, lisasid teise poolaja keskel veel kaks ja tüürisid rahumeelselt kolme punkti poole. Taanlaste maruline lõpuspurt, mis tõi neile kolm väravat, lasi ennast oodata viimase kümne minutini.

Skandinaavlased pakkusid elamusi mujalgi, üle 42 aasta taas ametlikus kohtumises vastamisi läinud Norra ja Rootsi duell lõppes samuti haarava 3:3 viigiga. Norra juhtis pikalt, lubas Rootsi viimase 20 minutiga 3:2 ette, kuid vastas kuuendal üleminutil. 21. sajandil on Rootsi koondis olnud oluliselt edukam ja sage külaline suurturniiridel, Norra ei ole pärast aastat 2000 ühelegi finaalturniirile jõudnud.

Suured samal ajal ei vääratanud. Peatreenerita Hispaania võttis Maltal kohustusliku ja viisaka 2:0 võidu, noor Itaalia nüpeldas aga Liechtensteini isuga, võites koguni 6:0. Muidu noore koosseisu keskel sahistas kaks penaltit Fabio Quagliarella, kellest sai 36 aasta ja 54 päevaga vanim mängija, kes Itaalia koondise eest värava löönud.