Võimas: 18-aastane Georgi Tunjov debüteeris Itaalia kõrgliigas! (12)

Georgi Tunjov pääses Itaalia kõrgliigas esmakordselt platsile. Foto: Ekraanitõmmis

18-aastane Eesti U19 koondise ründav poolkaitsja Georgi Tunjov sai karjääri maha olulise märgi, kuuludes SPAL-i koosseisu Serie A mängus AS Romaga. Kohtumise 72. minutil saabus ka ajalooline hetk, sest Tunjov pääses Itaalia kõrgliigas esmakordselt väljakule. Nii sai temast Ragnar Klavani ja Mart Poomi kõrval kolmas Eesti jalgpallur, kes Euroopa tippliigas platsil käinud.

Tänavu eelnevalt juba kahel korral Serie A-s SPAL-i pingil istunud Tunjov tuli platsile 1:2 kaotusseisus - SPAL asus küll avapoolaja lõpuminutitel penaltist juhtima, ent lasi Romal 66. minutiks seisu enda kasuks pöörata. Lõpuks võitis Roma 3:1. Tunjov sai paarikümne minutiga kirja ühe pealelöögi ja kümme pallipuudet, teenides muuhulgas SPAL-ile ühe nurgalöögi.

SPAL on 16 mängu järel Itaalia kõrgliigas 9 punktiga viimasel kohal. Roma kerkis 32 punktiga neljandaks, möödudes Cagliarist, kuid Ragnar Klavani koduklubil on 16. vooru mäng veel pidamata.

Narva Transi kasvandik Tunjov liitus SPAL-i akadeemiaga eelmise aasta kevadel. Esimest korda kuulus ta esindusvõistkonna koosseisu 29. septembri võõrsilmänguks Juventusega. Detsembris on ta pingilt vaadanud karikasarjas võetud 5:1 võitu Lecce üle ja eelmisel nädalavahetusel liigas Brescialt saadud 0:1 kaotust.

Roma - SPAL 3:1 (0:1)
53. Lorenzo Pellegrini, 66. pen. Daniele Perrotti, 83. Henrih Mhitarjan - 44. pen. Andrea Petagna