Võidurõõmu naasmist nautiv Zenjov: las nooremad kisuvad meil koha käest, me pole siia ka niisama tulnud (2)

Sergei Zenjov. Foto: Brit Maria Tael

Eesti jalgpallikoondise ründaja Sergei Zenjov tuli Balti turniiri kohtumises Leedu vastu 64. minutil väljakule ja viis 65. minutil eestlased pealöögiga juhtima. Lõpuks võetud 2:0 võit aitas lõpetada koondiseaasta, mille jooksul ammutati Zenjovi sõnul vajalikku enesekindlust ja saadi taas tunda võidurõõmu.

Zenjov ei teinud Lillekülas skoori siiski esimese, vaid "alles" teise puutega. "Tuli hea tsenderdus, tuli ka hea löök välja," võttis ta ise tabamuse kokku. Ka mõne päeva eest oli ta Eesti koondise võõrsil Läti vastu just pealöögiga ette viinud. "Läheb mõni asi veel selles vanuses paremaks ka!" muigas ta ise head peamängu kommenteerides.

Talle endale oli tänavu Floraga teenitud Eesti meistritiitel karjääri üldse esimene kord midagi suurt võita. Ka koondises jõudis 33-aastane ründaja sajanda mänguni. "Tuli selleks tagasi Eestisse tulla, et midagi võita!" naeris Zenjov. "Koondiseaasta lõpuga jäin rahule, Floraga oli nii ja naa - tiitel tegi muidugi palju rõõmu, aga isiklikus plaanis saanuks veidi paremini," tõdes ta siiski.

Suures plaanis hindab Zenjov koondiseaasta heaks. Eesti langes küll D-divisjoni, ent tõusis sealt tagasi C-liigasse. Eesti särgis sai tuleristsed mitu nooremat meest, kuid Zenjovi sõnul ei maksa neil oodata, et "vanameistrid" oma koha kergelt käest annaksid.

REKLAAM

"Neil on kvaliteeti ja taset, aga tahaks seda nüüd kogu aeg näha, ka klubides. Las tulevad ja võtavad meilt koha ära! Kirjutatakse, et vanad peavad eest ära minema - no ma olen nõus, aga tulge ja võtke!" naeris Zenjov. "Keegi ei anna midagi niisama, me ei ole ka siia lihtsalt kohale tulnud. Nüüd saame juba paremini aru, et meil ei ole enam nii palju aega jäänud. Aga las kisuvad meil koha käest! Meie praegu naudime, nemad peavad veel pingutama," esitas ta noorematele kolleegidele heatujuliselt väljakutse.

Mängudes Malta ja San Marinoga ning mängupildi poolest ka Läti ja Leeduga kohtudes oli Eesti tegutsemine lustakam kui vahepealsetel aastatel. Kas mängurõõm on tagasi saadud? "Kas just mängurõõm tagasi tuli, aga võidurõõm küll! Oli võimalus mängudes domineerida, mitte ainult kogu aeg kaitsta. Ei pea mõtlema selle peale, et sul on ainult üks-kaks võimalust kontratest ära joosta ja ära lüüa. See annab ju ka enesekindlust. Vahepeal olid mõned aastad väga rasked, väravaid polnud üldse."

Malta ja San Marino kohtumised tulid Zenjovi arvates sedapidi võttes Eestile isegi kasuks. "Ei tea, kuidas meil seal C-divisjonis Küprose asemel oleks läinud. Praegu saime hea emotsiooni, kõik läheb ülesmäge," lausus Zenjov.

Uuel aastal tuleb valikmängudes siiski jälle rinda pista mitmete vastastega, kes on meist eeldatavalt tugevamad. "Eks peame nüüd jälle näitama, et saame ja oskame ka teistega mängida, mitte ainult Malta ja San Marinoga. Proovime seda kindlasti teha," vaatas kogenud ründaja optimistlikult uude aastasse.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Kane   •  
(91.129.110.***)
Zuper!
Jaak   •  
(82.131.46.***)
Enne mängu oli kõvasti juttu keskmisest vanusest. Algkooseisud täna Leedul 23,6 ja Eestil 26,2. Lihtsalt näiteks,et kui Kostja asemel olnuks Käit ja Kallaste asemel äârel isegi Liivak (kuigi vale äär) olnuks meil 24,2. Rohkem ei viitsinud arvutada,aga teise poolaja vahtused Leedu keskmist kõvasti tõstsid,meil kindlasti langetasid omajagu.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK