Võidukas Mancini avaldas kaastunnet Inglismaale ja andis Itaalia osas tormihoiatuse (0)

Itaalia peatreener Roberto Mancini. Foto: Scanpix / Reuters / Facundo Arrizabalaga

53-aastase pausi järel Euroopa meistriks tulnud Itaalia koondise peatreener Roberto Mancini nentis pärast penaltiseerias Inglismaa üle saadud võitu, et kuigi finaalkohtumise algus oli tema meeskonna jaoks keeruline, saadi asjad seejärel kontrolli alla.

"Mingil hetkel oli EM-tiitlist mõtlemine võimatu, aga kutid oli imelised. Mul ei jagu nende kiitmiseks sõnu, tegu on võrratu meeskonnaga. Mäng oli keeruline ja Inglismaa varajane värav muutis selle meie jaoks veel raskemaks. Aga kui algfaas välja jätta, olime meie domineeriv pool.

Penaltiseerias on ikka natuke õnne ka vaja. Tunnen Inglismaale natuke kaasa, sest ka nemad tegid vägeva finaalturniiri. Meie meeskond on küpsenud ja ma arvan, et parandamisruumi jagub veelgi." Oleme õnnelikud kõigi itaallaste üle," rääkis Mancini.

Vasakkaitsja Emerson: "Imeline õhtu. Oleme sellest hetkest unistanud. Võitsime EM-tiitli, mille nimel oleme tööd teinud alates esimesest päevast, kui meeskonnana treeningutel kokku saime. Nüüd on meie kohustus seda võitu Itaalia nimel tähistada.

REKLAAM

Me ei andnud alla pärast Inglismaa varajast väravat. Mäng kestis 120 minutit, aga me ei andnud kordagi alla. Selles peitubki Itaalia jõud! Võitlesime ja valasime viimase minutini higi ning penaltiseerias suutsime taas peale jääda. Olen õnnelik nii meeskonna kui ka kõigi fännide pärast."

Penaltikangelane Donnarumma: "Saatsime korda midagi erakordset ja oleme õnnelikud. Me ei loovutanud vastasele millimeetritki. Oleme fantastiline meeskond ja väärime seda võitu. Vastaste kiire avavärav võinuks meid hukutada, aga Itaalia meeskond ei anna alla. See polnud lihtne mäng, aga esinesime suurepäraselt."

Neljakordse maailmameistri Itaalia ainuke varasem EM-tiitel pärineb 1968. aastast. Sel aastatuhandel olid nad kaotanud kaks finaali (2000 ja 2012). 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK