Viis mängu ja neli viiki, punkte kaotasid Dortmund ja Leipzig (0)

Marco Reus ei realiseerinud 11 meetri karistuslööki. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / Pool / AFP

Saksamaa kõrgliigas algas laupäev kell 16.30, kui avavile kõlas Dortmundis, Kölnis, Hoffenheimis, Bremenis ja Wolfsburgis. Viis mängu ja neli viiki. Punkte kaotasid Dortmundi Borussia ja Leipzig.

Dortmundi Borussia juubeldas juba teisel minutil, kui Erling Braut Haaland skooris Mainzi vastu, kuid VAR sekkus ja tühistas tabamuse. Dortmund jäi kaotusseisu 57. minutil, kui Levin Öztunali kauglöök maandus ristnurgas. Viigivärav sündis 73. minutil, kui skooris Thomas Meunier. Mõned minutid hiljem teenis Meunier penalti, kuid Marco Reus lõi mööda.

Lepizig oli külas Wolfsburgil ning asus juba viiendal minutil Nordi Mukiele väravast juhtima, kuid Wout Weghorsti ja Renato Steffeni väravad esimesel poolajal andsid Wolfsburgile eduseisu. Leipzigile päästis punkti Willi Orbani värav 54. minutil.

Teist mängu järjest punkte kaotanud Leipzig asub Müncheni Bayerni järel teisel kohal ning kaotab tiitlikaitsjale ühe punktiga, kuid Bayern on pidanud ühe mängu vähem. Neljandal tabelireal olev Dortmund kaotab Bayernile nelja punktiga. Eeldusel, et Bayern alistab pühapäeval kodus Freiburgi, on nende edu Leipzigi ees neli ja Dortmundi ees seitse punkti.

Bremeni Werder sai kodumurul Theodor Gebre Selassie ja Felix Agu väravatest 2:0 võidu Ragnar Klavani endise koduklubi Augsburgi üle. Köln ja Berliini Hertha ning Hoffenheim ja Bielefeldi Arminia leppisid väravateta viiki.

Dortmundi Borussia - Mainz 1:1 (0:0)