Viiruse hind või tavatrend? Bundesliga teleõiguste hind kukub (1)

Foto: Bundesliga Twitter

Viimasel aastakümnel raketi kombel kõrguste suunas sööstnud jalgpalliülekannete teleõiguste hinnad teevad lähiajal läbi languse. Sellest annab aimu Bundesliga värske nelja-aastane leping.

Uus kontraht Bundesliga ning Comcast Corpi vahel, millele kuuluvad nii Sky telekanalid kui ka DAZN-i voogedastusplatvorm, sõlmitakse sarnaselt eelmisele neljaks aastaks. Ent kui senise lepingu alusel maksti teleõiguste eest 4,64 miljardit eurot, siis uues lepingus on agentuuri AP allikate põhjal juttu väiksemast summast.

Saksamaa Jalgpalli Liit (DFL) koguneb ja langetab lõpliku otsuse täna, mistõttu AP-ga vestelnud siseringi kuulujad soovisid jääda anonüümseks. Teada on, et laupäevaseid tippmänge näitab alati Sky, mis omandab õigused 200 kohtumise ülekandmiseks. DAZN, mis näitab hetkel Eurospordiga sõlmitud kokkuleppe alusel 40 kohtumist, saab uue lepinguga endale 106 reedel ja pühapäeval peetavat mängu.

Mõlemad uued lepingud hakkavad kehtima ülejärgmisest hooajast ehk 2021. aasta suvest. Comcast Corp omandas õigused oksjonil, ent nagu AP märgib, ei osalenud seal näiteks ei Deutsche Telekom ega ka Amazon. Koroonaviirusest põhjustatud majanduskriisi ja vähese konkurentsi tulemusel ei tõusnudki nõudlus nii suureks, et Bundesliga saanuks õiguste eest senist summat nõuda, suuremast rääkimata. Võrdluseks: kui 2016. aastal otsiti täitjat praegusele lepingule, kasvas teleõiguste hind pakkujate omavahelise rebimise käigus varasemaga võrreldes tervelt 85%.

REKLAAM

Hetkel omavad Bundesliga näitamise õigusi Sky, Discovery omandusse kuuluv Eurosport ja Saksamaa avalik-õiguslik ringhääling ARD.  Tasub märkida, et jutt käib kodumaistest ehk Saksamaa sisestest teleõigustest - mis saab aasta pärast võimalusest Bundesligat näiteks Eestis vaadata, nagu Eurosport on seda viimastel aastatel võimaldanud, pole veel selge.

Langus teleõiguste hindades ei ole siiski seotud ainuüksi koroonaviirusega, vaid näib, et hinnad on kõikjal saavutanud viimasel ajal teatava lae. Näiteks Premier League'i kehtiv kolmeaastane leping Sky Sportsi, BT Sporti ja Amazoniga on väärt umbes 5,5 miljardit eurot. Eelmise, aastatel 2016-19 kehtinud lepingu eest käisid õiguste omandajad aga välja rekordusmma, ligi 6 miljardit eurot.

1 kommentaar

kesa   •  
(82.131.95.***)
Eks omajagu langetab hinda risk mängida tulevikuski publikuta kummitusmänge

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK