Viimsi lõi Pärnule seitse väravat ja ohustab Elva kohta üleminekumängudel (0)

Viimsi mängijad Oscar Ollik ja Janar Toomet. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Viimsi sai Esiliigas kolmanda võidu järjest, kui alistas võõrsil Pärnu Jalgpalliklubi 7:1 ja vähendas vahe Elvaga kolmepunktiliseks.

Kui avapoolaja võitis Viimsi "vaid" 3:1, siis teisel poolajal löödi Elvale neli vastuseta väravat. Ken-Marten Tammeveski säras kübaratrikiga, lisaks skoorisid Oscar Ollik, Oskar Mägi, Johannes Theodor Kollist ja Markus Valkna. Pärnu värava lõi Silver Õismets, kes tegi veel 30. minutil seisuks 1:1.

Tabeliseisu arvestades oli Viimsi võit intrigeeriv, sest kuigi nad on endiselt iseseisvatest klubidest Harju Laagri ja Elva järel kolmandal kohal, siis Elva jääb kaks vooru enne hooaja lõppu vaid kolme punkti kaugusele.

Viimsi läheb järgmises mängus võõrsil vastamisi Ida-Virumaa Alliance'iga ja seejärel kodus Viljandi Tulevikuga, kes mõlemad heitlevad liigasse püsimajäämise nimel. Elva mängib võõrsil Tulevikuga ja viimases voorus kodus Levadia duubliga, kes asub liigatabelis kolmandal kohal.

Kui Elva ja Viimsi lõpetavad sama punktisumma peal, siis saab parema koha Viimsi, kellel on eelis omavaheliste mängude tõttu. Viimsi poolkaitsja Karl Erich Kaljuvere ütles pärast eelmist omavahelist mängu, et "kui Elva peaks kuskil komistama, siis on Viimsil võimalus".