Viimased minutid viisid Prantsusmaa esimesena edasi (3)

Avamängus Rumeenia üle napi võidu võtnud Prantsusmaa koondis suutis ka Albaania vastu oma paremuse maksma panna alles viimastel minutitel.

Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps tegi võrreldes avamänguga julge käigu - Rumeenia vastu säranud Dimitri Payet liikus number kümne peale, äärtele tulid noored ja väledad Anthony Martial ja Kingsley Coman. Pingile jäid seega Paul Pogba ja Antoine Griezmann.

Kui teoreetiliselt pidanuks selline kombinatsioon toimima, siis reaalsus näitas muud - avapoolaeg oli üks kogu turniiri võimalustevaesemaid, raamidesse ei tehtudki ühtegi lööki, ja teiseks poolajaks tõi Deschamps Pogba sisse tagasi.

Kohe hakkas ka juhtuma. Comani pealöök oleks Prantsusmaa 30 sekundiga juhtima viinud, keskkaitsja Adil Ramil jäi kohe nurgalöögi järel õige vähe puudu. Võimalusi oli ka teisel pool väljakut, prantslaste äärekaitsja Bacary Sagna suunas tahtmatult tsenderduse oma värava posti. Albaania raamid ragisesid Olivier Giroud pealöögi järel, kuid skoor jäi siiski avamata.

0:0 püsis tablool 90. minutini, kui vahetusest sekkunud Griezmann realiseeris täpse pealöögiga Rami (!) tsenderduse. Üleminutitel tegi oma osa ära ka Payet, vormistades 2:0 seisu ja pääsu kaheksandikfinaali. Albaania jääb aga ootama viimast mängu, kus Rumeenia tuleb igal juhul alistada ja loota, et kolmanda koha meeskonnana edasi pääsetaks.

Prantsusmaa - Albaania 2:0 (0:0)