Viiendat korda Inglismaa meistriks kroonitud City kapten jätkab seiklust kodumaal (0)

Fernandinho naaseb kodumaale, kus hakkab kohaliku meeskonna eest mängima. Foto: Scanpix / Paul Ellis / AFP

Tänavu viiendat korda Inglismaa meistriks tulnud 37-aastane Fernandinho jättis mai lõpus Manchester Cityga hüvasti. Nüüd on teada, et brasiillane jätkab karjääri kodumaal.

Kevadel teatas Fernandinho, et ei soovi Cityga lepingut pikendada ning soovib minna kodumaale. "Tahan mängida regulaarselt. Lähen tagasi Brasiiliasse, sest seal on mu perekond, mis on minu jaoks kõige tähtsam," lausus City kapten tollal.

Maineka jalgpalliajakirjaniku Fabrizio Romano sõnul on City kaptenipaela kandnud poolkaitsja järgmine sihtkoht Athletico Paranaense, mis pallib Brasiilia kõrgliigas. Tegu on klubiga, mis tuli 2001. aastal sambamaa meistriks, 2019. aastal võitis karikavõistlused ning kahel korral on võitnud Copa Sudamericana turniiri.

Manchester City on leidnud endisele kaptenile asenduse, kui meeskonnaga on Leeds Unitedist liitumas Kalvin Phillips, kes sobib Fernandinho kohale kui valatult.

Lisaks viiele meistritiitlile võitis brasiillane Cityga veel kuus liigakarikat, FA Cupi ning kaks Community Shieldi. Meistrite liiga karikale jõuti kõige lähemale 2021. aastal, kui finaalis alistuti Chelseale 0:1.