Vassiljev homme ilmselt ei mängi, aga Voolaid on optimistlik: asjaolude kokkulangemisel on ka varem kõige suuremad langenud (4)

Foto: Brit Maria Tael

Kuigi Eesti koondis kaotas reedel Valgevene vastu 1:2, siis peatreener Karel Voolaid lubaska enne mängu Hollandi vastu, et mängule minnakse ambitsioonikate mõtetega. 

"Kui vaadata Hollandi koondise viimast kaht aastat, siis ei ole ükski treener öelnud enne neid mänge, et oleme rahul viigiga või ei taha Hollandit võita. Selge on ka see, et meil peavad enne oma väljaütlemisi olema mingisugused väga tugevad alused. Kui ma ütlesin selle nädala alguses välja, et soovime nelja punkti, siis ma ei taha Valgevene mängu valguses öelda, et nüüd on plaanid muutunud. Mänguplaan on jätkuvalt vastast takistada, kaitses tugevalt mängida ja rünnakul lahendusi otsida. Nagu te ise teate, siis jalgpallis on ka varem asjaolude kokkulangemisel need kõige tugevamad langenud. Võib-olla on need rohkem juhtunud sõprusmängudes kui valikmängudes, aga mina ei suuda mängijatele kohe kuidagi sisendada, et mängige Hollandi vastu nii, et võimalikult vähe tuleks. Me tahame saada rohkemat!" oli Voolaid veendunud.

Valgevene vastu vahetust küsinud Konstantin Vassiljev väga suure tõenäosusega homme ei mängi, kõik teised mängijad on terved. "Vaatamata oma vanusele on Kostja hinges endiselt selline, kes on noor ja tahab Eesti koondist väga esindada. Kõiki lootuseid ma maha ei mata, aga nagu ütlesin ka pärast Valgevene mängu, on minu teine oluline ülesanne kasvatada üles noori mantlipärijaid. Võib-olla on homme mõnel noorel võimalus end näidata."

Foto: Brit Maria Tael

REKLAAM

Lisaks teatas ta, et Eesti ei lähe homme mängima viiese kaitseliiniga ja lähtutakse samast joonisest, mida kasutati Valgevene vastu. "Meie mängujoonis peab olema erinevate vastaste jaoks küllaltki universaalsete võimalustega. Kardinaalseid muudatusi me asetuses teha ei taha, aga mängustiil saab olema erinev. Taktikaga väga suurelt vangerdada ei ole plaanis," selgitas ta.

"Me ei saa öelda, et meie ainsaks võimaluseks saavad olla kiired vasturünnakud, aga loodame ka neile. Kui nad on terve võistkonnaga hästi organiseeritud ja üksteise lähedal, siis on nende ülemängimine keeruline, aga mitte võimatu missioon. Minevikus oleme löönud neile erinevalt - on olnud kiireid vasturünnakuid, aga ka teatud mängijate individuaalset meisterlikkust pikematest rünnakutest. Kindlasti ei tahaks me seda tahaplaanile asetada. Tahaks ka sellist mängustiili tuua Eesti koondisele, kus mängime vaatamata vastasele pikemaid rünnakuid kui 2-3 söötu."

Nädala alguses teatas Voolaid, et esimene mäng peaks ründajatest rohkem sobima Erik Sorgale ja teine Rauno Sappinenile. "Tean ka ühe Eriku hea mängu järel, millised on Rauno Sappineni jätkuvad võimed, aga kindlasti on lõpliku otsuse tegemine raskendatud. Päris paljud esialgsed planeeritud mängijate vahetused ei toimu, aga see pole konkreetne vastus sellele, kas Erik alustab homme või mitte."

SEOTUD PILDID
4 kommentaari

Jormma   •  
(90.191.247.***)
Löödud värava eest preemiaks pingile ei motiveeri hästi ...
Taavi Usta   •  
(213.180.12.***)
Üle pika aja oli koondise mängus iva ja näha oli tõeline soov võita. Hollandi mängus on vaja mängijaid, kes jaksavad ja oskavad kaitsetööd teha ja samas ka mängu ehitada. Vajame 11 ülinahaalset mängijat, kes teevad hollandlastele platsil viibimise tõeliselt piinarikkaks. Kellel pole mingit aukartust ja on vastupidi näljased ja tahavad kogu maailmale tõestada, mis puust me oleme. Mäng on ilus ka kui käib kompromissitu võitlus iga palli pärast, iga sentimeetri pärast platsil.
parool_on_123456   •  
(62.65.239.***)
sessuhtes on muidugi natuke pahasti, et homsest mängust oleks vaja saada 4 punkti, et täita Voolaidi poolt koondisepausi alguses seatud eesmärk. läheb keeruliseks.
Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
Taavi,mis mängu sa vaatasid?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK