Valusad aastad selja taha jätnud Šlein: Eesti meeskonnad muutuvad liiga nooreks, hinnake rohkem kogenud mehi! (3)

German Šleinil on uuel hooajal palju tõestada. Foto: Narva Trans

Premium liiga üleminekuakna viimasel päeval Narva Transiga liitunud poolkaitsja German Šlein lausus klubi kodulehel avaldatud intervjuus, et pärast keerulisi aegu isiklikus elus ja väljakulgi põleb ta soovist end tõestada. Tema meelest loobutakse kogenud meestest Eesti jalgpallis viimasel ajal liiga kergekäeliselt.

Hiljuti Soccernet.ee-ga rääkides nentis Šlein, et näpuviga Transfermarkti portaalis peletas kardetavasti eemale mitu välisklubi. Kui Nõmme Kalju otsustas talle pärast hooaja ettevalmistuse lõppu uut lepingut mitte pakkuda, olid paljud kodumaisedki klubid juba arvestanud, et ta jätkab tõenäoliselt niikuinii Kaljus, ja oma koosseisu komplekteerinud.

Trans oli Šleini sõnul aga tema allkirja püüdmisel järjekindel. "Pakkumine oli kõige konkreetsem ja põhjalikum, ehkki huvi tundis ka näiteks Harju," viitas poolkaitsja mullu kõrgliigas debüteerinud, ent tagasi esiliigasse langenud meeskonnale. "Narva on alati olnud huvitav meeskond ja tänavune koosseis on eriti põnev. Liitusin eelmisest õnnetust kogemusest hoolimata silmade särades, sest tahan Narvale omalt poolt midagi anda," sõnas Šlein.

REKLAAM

Poolkaitsja viitab sellele, et Transi särki on ta varem kandnud, kuid 2019. aastal liitus ta klubiga laenulepingu alusel enne euromänge ning sai võõrsil Buducnostiga peetud avakohtumise 44. minutil vigastada. Kuna mängu Eestis üle ei kantud, on Transi poolehoidjatel Šlein nägemata, sest ühes tolle traumaga lõppes ka tema laen Florast.

Šlein meenutas, et alustas toda aastat hoopis  Tšehhis, naasis siis Florasse ja laenati Transile, kus vana vigastus paraku süvenes. Pärast mõlemale jalale tehtud operatsiooni aitas tal kummalisel kombel täielikult terveks saada 2020. aastal Covid-pandeemiast tekkinud paus, mis andis taastumiseks vajaliku aja. Legionis ja Kaljus leidis ta end taas ning unistab jätkuvalt koondisest.

"Eesti koondis on alati olnud minu jaoks peaeesmärk. Käisin läbi kõik noortekoondised ja olin isegi kapten, A-koondis on seega loogiliselt võttes järgmine samm. Ka praegu tahan koondise jaoks radaril olla, mu eesmärgid on ambitsioonikad. Saan vaid igas mängus endast kõik anda, kutse saamine pole enam minu teha," arutles Šlein.

Rasked ajad isiklikus elus

Ta rääkis sellestki, et 27-aastasena oli tal ootamatult raske uut klubi leida. "Turul vaatavad kõik noori. Ma olen 27, aga vahel jääb mulje, nagu oleksin 37! Meil on küllaga mehi, kes pole üldse vanad - Vladimir Avilov, Maksim Gussev, Sergei Mošnikov -, aga neil on väga keeruline tööandjat leida. Mõni on juba lõpetanud, mõni läks amatööriks, mõni treeneriks. Kogenud mängijatel on meeskondadele palju anda ja Eesti passiga jalgpallureid ei ole nii palju, et neid peaks alahindama. Kardan, et algaval hooajal meistrivõistluste tase langeb, sest võistkonnad on muutunud liiga nooreks," avaldas Šlein oma nägemuse.

Küsimusele, kui palju erinevad teineteisest 2019. aastal Narvas käinud ja 2024. aastal sinna saabuv German Šlein, vastas poolkaitsja, et need kaks meest on nagu öö ja päev. "Esiteks olen mängijana tohutult kogemusi omandanud. Teine aspekt puudutab aga isiklikku elu. Mul on selja taga väga rasked aastad. Võib öelda, et kaotasin kogu perekonna ehk kõik inimesed, kes on mind toetanud. Mu ema lahkus siit ilmast, isa ja vanaema samuti ... Lisaks lahutasin 2022. aastal abielu. Nagu Ameerika mäed, millelt maha ei saa. Ent kõik see vaid tugevdab iseloomu. Mingeid asju vaatan nüüd muigega ja mõtlen, et need pole ju isegi probleemid," tunnistas Šlein.

Transis hakkab ta kandma mängusärki numbriga 66, ehkki tahtis algul oma tavapärast numbrit 6. "Aga mulle öeldi, et Transis ei kasutata enam seda särki - kunagi oli selle ümber olnud midagi negatiivset, selle särgi kandjate karjäär kippus väga kiirelt lõppema. Ütlesin, et olen valmis selle ebausu ümber lükkama, aga ei suutnud neid veenda!"

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

golgolgol   •  
(91.129.105.***)
Jep, tõsi. Koondis selle najal vabsjee kaugele purjetanud.
stranglers   •  
(88.196.83.***)
See on õige küll jah. Arenenud jalkariikides peetakse au sees vanu mängijaid. Ja mis vanu, 27, no tõesti. Meil tahavad kõik 20seid ja kuhu sellega jõutud on. 20ne saab ka varsti 27, nii ei ole ju mängijatel perspektiivi.
-soccerfann-   •  
(85.253.229.***)
Kui El klubidel tekiks raha palgata koosseisu mitu vanemat PL kogemusega meest, tuleks aeg, kus EL klubid alistaks PL klubisid üleminekumängudel ja PL ja EL vahe poleks nii suur. Harju ja Nõmme aasta enne PLi ka seda tegid ja võitsid EL kindlalt.

Aga teoorias peaks ka keskmine 5 a pärast 27 saav praegune noor olema tugevam mängijast, kes sai 27 praegu või 5 a tagasi.
Eeldusel, et haritumaid treenereid on rohkem, siis see 5 või 10 a ajavahet peaks praeguse noore kasuks suure taseme-eelise andma.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK