Valitsev maailmameister avamängus ei libastunud (0)

Hoolimata sellest, et ukrainlastest lahutas väravast Saksamaale kõigest mõni sentimeeter, võttis valitsev maailmameister Ukraina vastu siiski üsna kindla võidu.

Kohtumine algas üsna vaatemänguliselt, kui juba 5. minutil pääses karistusala joonel ühe puutega löögile Ukraina koondise staar Jevhen Konopljanka, kelle ürituse pareerimisel näitas tõelist tõrjekunsti Manuel Neuer.

Antud momendile ei suutnud ukrainlased tulusat järge aga tekitada, ohjad haaras hoopis valitsev maailmameister Saksamaa. Kasvav surve kulmineerus lõpuks 19. minutil tekkinud karistuslöögiga, kui Toni Kroosi kasti toimetatud palli suunas peaga ristnurka Saksa koondise keskkaitsja Shkodran Mustafi.

Skoori avamise järgselt tekkis veel suurepärane võimalus eduseisu kasvatada Juventuse mängumehel Sami Khediral, kes üks-üks olukorras lõi aga Ukraina puurilukule Andrei Pjatovile palli makku.

Edasi elavnesid aga ukrainlased, kes kogusid palliga tegutsemisel üha rohkem enesekindlust. Tõeline viigiväravamoment tekkis aga veidi enne poolaja lõppu, kui Saksamaa karistusalas otse õhust palli värava ette suunanud Konopljanka puutele sai jala ohtlikult vahele Jerome Boateng, kes oli seejärel sunnitud klaarima palli puhtaks Saksamaa värava joone pealt.

Teine poolaeg möödus aga sakslaste taktikepi all, ukrainlased endast enam suurt ohtu eriti ei kujutanud. Viimastel minutitel küll slaavlased proovisid mängu päästa, kuid suuremate jõududega ründamine maksis neile mängu lõpus kätte, kui lõppseisu vormistas lisaminutitel eelnevalt vahetusest mängu sekkunud Saksa koondise veteran Bastian Schweinsteiger.

Saksamaa tõusis 2:0 võiduga C-alagrupis esimeseks, temale järgneb Poola, kes alistas ühe värava abil alagrupi avamängus Põhja-Iirimaa.

Saksamaa - Ukraina 2:0 (1:0)