Valencia sai Viniciuse rassismijuhtumi eest rahatrahvi ning peab järgmised kodumängud pidama tühja lõunatribüüni ees (1)

Tribüün, kust fännid sõimasid Vinicius Juniorit, on järgmised viis mängu suletud. Foto: Scanpix / Alberto Saiz / AP Photo

Valencia sai Viniciust rassistliku sõimuga kostitanud fännide tõttu rahtrahvi ning peab järgmiseks viieks kodumänguks sulgema staadioni lõunatribüüni, vahendab Sky Sports.

Pühapäevase Valencia ja Real Madridi kohtumise lõpuminutitel tekkis rüselus, mille ajal saatsid kodumeeskonna fännid Reali ääreründaja suunal rassistlikku sõimu. Lisaks kägistas Valencia pallur Hugo Duro Viniciust selja tagant, mille peale brasiillane äsas talle käega ja sai punase. Duro pääses karistuseta.

Kuigi esialgu pääses Valencia puhtalt, siis Hispaania jalgpalliliit asja nii ei jätnud. Nad määrasid klubile 45 000 eurose rahatrahvi. Lisaks mängib sadamalinna klubi oma järgmised viis kodumängu nii, et lõunatribüün - kust sõimati Viniciust - on suletud.

Valencia vaidlustas tribüüni sulgemise otsuse. Klubi sõnul pole see aus nende toetajate suhtes, kes juhtunus ei osalenud. Nad tõid välja, et alaliidu näidatud tõendid lähevad vastuollu sellega, mida ütleb politsei ja La Liga. Lisaks teatasid nad, et neid karistatakse tõendite põhjal, mida klubile pole näidatud.

REKLAAM

Kuigi kohtunik Ricardo de Burgos Bengoetxea näitas Viniciusele punast kaarti, siis järgmises liigamängus Rayo Vallecano vastu saab ta mängida, sest jalgpalliliit tühistas mängukeelu.

Liit kirjutas oma avalduses, et kohtunik eemaldas mängust Viniciuse, kuna tal puudus tervikpilt. Nimelt kaameratest oli näha, kuidas Duro kägistas Viniciust, ent see info VOR-ruumist väljakuarbiitrini ei jõudnud. Seetõttu ei saanud Bengoetxea teha õiglast otsust.

Football Espana kirjutab, et lõunatribüüni sulgemine on tänavusel hooajal esimene säärane juhtum. Küll aga pole Valencia fännide jaoks võõras rassism - hooaja varasemas faasis võtsid nad sihiku alla Villarreali nigeerlasest palluri Samuel Chukwueze.

1 kommentaar

Wingback   •  
(213.180.19.***)
Need on leebed karistused La Liga poolt. Ei taheta tegelikult probleemiga tegeleda.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK