Vägev! Kolmes tabamuses rolli mänginud Poom aitas Shamrock Roversi veerandfinaali (3)

Markus Poom näitas karikamängus head hoogu. Foto: Shamrock Rovers F.C.

Markus Poom sai Iirimaal jala valgeks ning lisas ka kaks väravasöötu, kui Shamrock Rovers sai Leinster Senior Cupil 4:1 võidu University College Dublini üle.

Leinster Senior Cupil võtavad mõõtu Leinsteri piirkonna meeskonnad, kes võistlevad Iirimaa kahel kõrgeimal liigatasemel või on saanud eraldi kutse võistlussarjas osalemiseks. 1892. aastal alguse saanud kariakvõistlustel on Shamrock Rovers võidutsenud 18 korral ning ka tänavu jätkatakse tipu poole ronimist, sest neljandas ringis saadi kindel võit liigakaaslase UCD üle.

Shamrock läks kohtumist juhtima 10. minutil, kui Markus Poom paarikümne meetri pealt mänguvahendi paremasse nurka saatis. Pisut enam kui veerand tunnikest hiljem oli Poom juba taas aktsioonis, saates palli Johnny Kennyle, kes tegi seisuks 2:0. Avapoolaja lõppseisu aitas vormistada ei keegi muu kui Poom, kelle tsenderduse lahendas Rory Gaffney.

62. minutil läks Shamrocki elu kergemaks, sest vastane jäi punase kaardi tõttu vähemusse. Sellest sai esimese hooga indu UCD, kui 75. minutil lõi Donal Higgins ühe värava tagasi. Siiski sai Shamrock Rovers kolmeväravalise võidu, sest täpsust näitas ka Sean Carey.

Shamrock Roversit ootab Leinster Senior Cupil ees veerandfinaal, kus tuleb vastu kas New Oak Boys või Bray Wanderers.

Võistlusareenil oli ka Mattias Käidi koduklubi Bukaresti Rapid, kes sai Rumeenia kõrgliigas 4:1 võidu Voluntari üle. Eelmises matšis avapoolaja järel välja vahetatud Eesti koondise poolkaitsja sel korral koosseisu ei kuulunud. Rapid hoiab 24 kohtumise järel kolmandat kohta, FCSB jääb hetkel nelja punkti kaugusele.

Rocco Robert Sheini leivaisa Utrecht oli Hollandi kõrgliigas edukas, kui kodus saadi jagu Heerenveenist. Eesti koondislane 1:0 võidumängus kaasa ei teinud. Utrecht on 33 punktiga Hollandi kõrgseltskonna 7. meeskond.