VAATA JÄRELE: Tammeka jäi Harju vastu kaks korda kaotusseisu, aga võttis lõpuks kindla võidu (lisatud galerii!) (0)

Evald Tipneri karikavõistlustel selgus kolmas veerandfinalist, kui Tartu Tammeka tuli kodus Esiliiga liidri Harju Laagri vastu kaks korda kaotusseisust välja ja võitis mängu 5:2.

Harju alustas mängu suurepäraselt, sest juba seitsmendal minuti haarati juhtohjad, kui Kaspar Rõõmussaar realiseeris üks-üks olukorra Carl Kaiser Kiidjärve vastu. Eduseis ei püsinud kaua, sest Jako Kariste kukutas oma karistusalas Tanel Langi ja Giacomo Uggeri realiseeris 13 minutil penalti. Seejärel tegi Tammeka sunnitud vahetuse, kui Taijo Teniste asendas vigastada saanud Henri Väljat.

Tammekal olid veel mõned võimalused, aga kuna avapoolajal rohkem väravaid ei löödud, siis mindi puhkepausile 1:1 viigiseisul. Tammeka peatreener Marti Pähn tegi teise poolaja alguseks kaks vangerdust, kui vahetas välja Uggeri ja Carl Robert Mägimetsa ning saatis väljakule Kevin Mätase ja Sander Puri.

Harju alustas ka teist poolaega paremini, sest Karel Eerme lõi 55. minutil tsenderdusest 2:1 ja viis külalised uuesti juhtima. Sedapuhku püsis eduseis veel vähem, sest Sander Kapper lõi 58. minutil Tammeka viigivärava.

Tammeka asus seejärel juhtväravat otsima ja selle sepistasid vahetusmehed, kui Teniste suunas Puri tsenderduse peaga väravasse. David Addy lõi 83. minutil otse karistuslöögist 4:2 ning Kapper vormistas 86. minutil lõppseisuks 5:2.

Tammeka on nüüd Narva Transi ja Tallinna Flora järel kolmas meeskond, kes kindlustanud koha karikavõistluste veerandfinaalis.