VAATA JÄRELE: Paide sai Kalevi vastu punkti kätte, ent jäi ilma kaptenist (Kalju kaotas, Levadia viigistas Vaprusega) (4)

Premium liiga 14. voorus viigistas Tallinna Kalev kodukamaral Paide Linnameeskonnaga 1:1, Tartu Tammeka alistas võõrsil Nõmme Kalju 2:1 ning Pärnu Vaprus ja Tallinna Levadia mängisid tänavu teist korda omavahel viiki.

Mullune pronksmedalist Paide Linnameeskond ei suutnud kolme punkti teenida ka Tallinna Kalevi vastu. Kadrioru staadionil toimunud mängus asus külaline Paide 55. minutil kohtumist juhtima, kui täpne oli Robi Saarma. 68. minutil saadeti duši alla Paide kapten Andre Frolov ning kolm minutit hiljem realiseeris penalti Kalevi poolkaitsja Tristan Toomas Teeväli. Paidel on 14 mänguga kirjas 15 punkti ning tabelis ollakse alles seitsmendad, Kalev jätkab 24 silmaga kolmandal real.

Kalevi ja Paidega mängisid samal ajal Sportland Arenal Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka. Avapoolaja võitis Kalju tänu Alex Matthias Tamme väravast 1:0, ent jalgpalli mängitakse kaks poolaega. Patrick Genro Veelma ja Herman Pedmanssoni väravatest pööras Tammeka kaotusseisu võiduks ning sellega tõusid tartlased tagasi kaheksandale kohale.

Pärnu Rannastaadion nägi tänavu esmakordselt Premium liiga mängu. Kohalik Vaprus ei suutnud Karl Andre Vallneri puuri kordagi ohustada, ent Levadia hoiti samuti kuival, mistap lõppes selle hooaja teine omavaheline mäng nende meeskondade vahel 0:0 viigiga. 77. minutil oli Ernest Agyiril oivaline võimalus Levadia penaltist ette viia, ent Premium liiga täht virutas palli vastu latti. Liider Flora jääb Levadiast nelja punkti kaugusele.

Protokollid:

24. mail kell 18.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Paide Linnameeskond 1:1 (0:0)
71. pen. Tristan Toomas Teeväli - 55. pen. Robi Saarma

Väravasöödud: 71. Ats Purje - 55. Siim Luts
Hoiatused: 40. Vadim Mihhailov, 54. Mikk Johannes Siitam, 76. Ats Purje, 78. Taavi Jürisoo, 85. Andreas Kiivit, 90. Tristan Toomas Teeväli - 16. Gerdo Juhkam, 35. Dominique Simon, 60. Mechini Gomes
AVAR: Riivo Stolts

Kalev: Oskari Jussi Forsman, Mikk Johannes Siitam, Kaspar Laur, Georg Pank, Hugo Palutaja, Tristan Toomas Teeväli, Sander Sinilaid (85. Marek Kaljumäe), Foday Trawally, Arseni Kovaltšuk (64. Ats Purje), Vadim Mihhailov (64. Taavi Jürisoo), Andreas Kiivit.
Varus: Maico Rimmel, Alexander Kapitan Bergman, Taavi Jürisoo, Ats Purje, Markus Johannes Leivategija, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Tanel Tamberg, Aron Kirt.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Gerdo Juhkam, Andre Frolov, Dominique Simon, Karl Mööl (90+1. Sten Jakob Viidas), Siim Luts, Herol Riiberg (67. Sergei Mošnikov), Robi Saarma (90+1. Vinny Loic Nkwinga), Mechini Gomis (81. Babou Cham).
Varus: Mihkel Aksalu, Kristjan Pelt, Kaimar Saag, Sergei Mošnikov, Babou Cham, Vinny Loic Nkwinga, Sten Jakob Viidas, Oskar Hõim.

24. mail kell 18.00 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC - Tartu JK Tammeka 1:2 (1:0)
26. Alex Matthias Tamm - 71. Kevin Mätas, 89. Kevin Burov

Väravasöödud: 26. Aleksandr Volkov - 71. Patrick Genro Veelma, 89. Herman Pedmanson
Hoiatused: 30. Maksim Gussev, 67. Yohan Mannone
Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras