VAATA JÄRELE: Maardu rikkus noore komeedi toel Vapruse võidupeo, Nõmme United kindlustas pronksi (+ galerii) (0)

Pärnu Vapruse lootus tähistada Esiliiga võitu ja tõsta karikas pea kohale võiduga lähima konkurendi Maardu Linnameeskonna üle luhtus - võõrsil juhiti veel kümmekond minutit enne lõppu 1:0, ent mõne päeva eest 18. sünnipäeva tähistanud Stanislav Tsõmbaljuki tabamused, teine neist neljandal üleminutil, tõid Maardule magusa 2:1 võidu.

Vaprus kindlustas juba eelmise vooruga Esiliiga võidu ning pileti Premium liigasse. Tiitlit sooviti tähistada võidukalt ja kui Tõnis Vihmoja juba 9. minutil külalised ette viis ning Vitali Gussev 22. minutil penaltil eksis, näiski kõik pärnakate soovitud stsenaariumi järgi kulgevat. Ent Maardu jättis võõrustajatena viimase sõna õiguse ikkagi endale.

Neli päeva tagasi 18-aastaseks saanud Tsõmbaljuk kasutas esmalt 83. minutil ära Vapruse mängijate eksimuse ja lükkas palli varbaga kaitsjate vahelt osavalt tagumise posti kõrvale. Neljandal üleminutil ravis sama mees Maardu kolmapäevased haavad: toona anti kõrgliiga otsepääsme püüdmise võimalus käest samavõrd viimasel hetkel, nüüd tõi Tsõmbaljuki täpne löök aga peo Maardu õuele. Lõpuvile järel pidutses juba siiski jälle Vaprus, kelle auks lasti taevasse ka saluut ning anti mängijatele kätte võidukarikas.

Kui Vapruse esimene ja juba neljapäeval Kuressaare vastu üleminekumänge alustava Maardu teine koht olid enne tänast selged, siis pronksmedali saatus veel lahtine. Nõmme Unitedile piisanuks Elva vastu ka viigist, ent Sportland Arenal peetud kodumängus võeti hooaja lõpetuseks 1:0 võit. Ainsa tabamuse autor oli 13. minutil Kevin Mätas, kes krooniti 22 tabamusega ühtlasi Esiliiga põhihooaja suurimaks väravakütiks.

Esialgsed protokollid (EJL-i lehelt):

29. novembril kell 18.00 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond - Pärnu JK Vaprus  2:1 (0:1)
83., 90+4. Stanislav Tsõmbaljuk - 9. pen. Tõnis Vihmoja

Realiseerimata penalti: 22. Vitali Gussev
Hoiatused: 8. Vladislav Ogorodnik - 21. Magnus Villota
Mänguolud: +1, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 233
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Raul Kaivoja

Maardu: Vitali Teleš, Klimentii Boldõrev, Deniss Maksimenko, Vladislav Ogorodnik (75. Aleks Polkopa), Vitali Gussev (60. Anton Aristov), Timur Bulavkin, Deniss Kovtun, Erik Grigorjev (60. Aleksandr Ševtšenko), Vadim Mihhailov (70. Dmitri Dovženok), Jaroslav Dmitrijev (56. Jaroslav Pantšenko), Stanislav Tsõmbaljuk.
Varus: Ilja Kassjantšuk, Anton Aristov, Jaroslav Pantšenko, Aleks Polkopa, Dmitri Dovženok, Aleksandr Ševtšenko.

Vaprus: Hendrik Vainu, Magnus Villota, Rocco Mõtt, Tõnis Vihmoja, Ander Paabut (79. Kristen Saarts), Henri Hanson (58. Toomas Pent), Uku Kõrre, Enrico Veensalu, Rasmus Ilves (85. Georg Grahv), Ranet Ristikivi, Ronaldo Tiismaa (71. Virgo Vallik).
Varus: Ahti Strati, Georg Grahv, Kristen Saarts, Virgo Vallik, Toomas Pent, Henrik Tali, Raimond Tiidermann.

29. novembril kell 18.00 Sportland Arenal

FC Nõmme United – FC Elva 1:0 (1:0)
13. Kevin Mätas

Hoiatused: 44. Raimond Eino
Mänguolud: -1, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 166
Peakohtunik: Paul Kask
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Anni Koppel

United: Oliver Ani, Igor Žarikov, Randin Rande, Erko Jonne Tõugjas, Robi Saarma, Lars-Indrek Aigro, Henri Leoke (70. Egert Õunapuu), Raimond Eino, Andreas Tiits, Nikita Vassiljev (63. Märten Männiste), Kevin Mätas.
Varus: Gregor Pürg, Marttin Lehiste, Marten Metsniit, Tristan Vendelin, Siim Martti Kubensky, Egert Õunapuu, Märten Männiste.

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt (72. Anti Ivaste), Naatan Siimeon Tamm, Remi Kõivik, Markus Lokk, Nikita Karasjov (66. Kaarel Tinn), Devid Lehter, Jürgen Kuresoo (72. Ats Joandi), Kristo Kolesnitšenko (61. Paul-Feliks Frei), Tarvo Timm (61. Veiko Maidla).
Varus: Karl Kruus, Kaarel Tinn, Ats Joandi, Paul-Feliks Frei, Veiko Maidla, Anti Ivaste.