VAATA JÄRELE: Kalju võitis punaste kaartidega karikamängus Legionit (galerii!) (1)

Evald Tipneri karikavõistluste neljandaks veerandfinalistiks sai Nõmme Kalju, kes alistas Hiiu staadionil teise poolaja väravatest Tallinna Legioni 3:0.

Kaljul oli hea võimalus skoor avada juba seitsmendal minutil, kui Andrei Sidorenkov tegi karistusalas vea ja nõmmekad teenisid penalti, aga Amir Natho lõi penalti postipõrkega mööda.

Nagu nende meeskondade kõigis kolmes selle hooaja omavahelises Premium liiga mängus, lehvis ka täna punane kaart, täna lausa kaks korda. 35. minutil eemaldati Nikita Andrejev (Legion) ja Vladimir Avilov (Kalju), kes omavahel karvupidi kokku läksid.

Teise poolaja alguses lõid nõmmekad kaks kiiret väravat. Kornerist sahistas Pedro Victor ja kontrarünnakul oli täpne Vladislav Homutov. Eelviimasel minutil vormistas lõppseisu penaltipunktilt Igor Subbotin.

Varem on veerandfinaalis koha taganud Tallinna Kalev, Tartu Tammeka ja Tallinna Levadia.

Kalju oli varem sel karikahooajal alistanud Rummu Dünamo (III liiga) ja Tallinna Piraaja (II liga). Nõmmekate jaoks on karikavõistlused olulised, kuna karikavõit tagaks koha eurosarjas, mida praeguse seisuga Premium liigast ei tuleks.