Uus treener, vana lugu: isegi hinnatud spetsialist ei toonud Schalke õuele õnne (0)

Eelmise peatreeneri David Wagneri käe all 18 järjestikust mängu võiduta olnud Schalke vahetas juhendajat, kuid Manuel Baumi debüüt lõppes 0:4 koslepiga Leipzigis.

41-aastane Baumi senine Bundesliga-kogemus piirdus Augsburgiga aastatest 2016-2019, kuid pärast seda juhendas ta Saksamaa U20 ja U18 koondiseid ehk endist väravavahti hinnatakse vähemalt kohaliku alaliidu poolt kõrgelt. "Manuel Baumi palkamisega saime klubi etteotsa tõelise spetsialisti," kiitis ka Schalke spordidirektor Jörg Schneider.

Esialgu polnud aga spetsialistist kasu, sest viltu hakkas kiskuma varakult. 22. minutil lahkus vigastusega poolkaitsja Suat Serdar, siis lõi teda asendanud Can Bozdogan omavärava; Schalke skooris enne riietusruumi minekut veel kahel korral ja avapoolaja järel jättis mängu vigastusele viidates pooleli väravavaht Ralf Fährmann.

Teine poolaeg oli Schalkele veidi rõõmsam - muuhulgas sooritati vastase väravale kaks pealelööki -, kuid viimanegi värav jäi Leipzigi lüüa. Seisuks seega 0:4, mis tähendab, et Schalke tänavune väravate vahe on 1:15.

Leipzig - Schalke 4:0 (3:0)
31. ov. Can Bozdogan, 35. Angelino, 45+2. Willi Orban, 79. pen. Marcel Halstenberg