Ungarile määrati rassistlike fännide tõttu publikukeeld ja rahatrahv (1)

2. septembril Puskas Arenal toimunud Ungari - Inglismaa kohtumine. Foto: Scanpix / Reuters / Carl Recine

FIFA määras Ungari jalgpalliliidule kahemängulise publikukeelu, millest üks on tingimisi, ja 200 000 Šveitsi frangi (umbkaudu 185 000 euro) suuruse rahatrahvi, sest nende fännid käitusid 2. septembril MM-valikmängus Inglismaa vastu rassistlikult. 

Budapestis Puskas Arenal häälestas suur osa 67 000 pealisest publikust end Inglismaa vastu juba ühes avavilega, sest Inglismaa koondis tegi traditsioonilise põlvitamisžesti, juhtides tähelepanu sellele, et rassismile ei leidu jalgpallis kohta. "FIFA võtab selge nulltolerantsi sellise vastiku käitumise vastu jalgpallis," seisis avalduses.

Inglismaa koondislaste suunas tehti mängu jooksul tribüünidelt ahvihäälitsusi, avavärava löönud Raheem Sterling langes aga joogitopside saju ohvriks. Kui Harry Maguire lõi inglaste kolmanda värava, lennutas keegi tribüünilt jalgpallimurule ka pürotehnikaseadme. Inglismaa peatreener Gareth Southgate sai mängujärgset intervjuud andes pihta jääkuubikutega.

UEFA oli Ungari jalgpalliliidule juba publikukeelu määranud suvisel EM-finaalturniiril käitumise tõttu, kuid see puudutas UEFA egiidi all peetavaid mänge. MM-valikmängude läbiviimise eest vastutab küll UEFA, ent juriidiliselt on tegu FIFA kontrollitavate kohtumistega ja sestap on ka karistused nende määrata.

REKLAAM

Ungari peab järgmise kodumängu MM-valiksarjas 9. oktoobril, kui kodus minnakse vastamisi Albaaniaga, kuid publik ei saa sellel mängul osaleda. 12. oktoobril ootab ees võõrsilmäng Inglismaaga. Samas alagrupis mängivad veel Poola, Andorra ja San Marino.

1 kommentaar

V V   •  
(46.131.37.***)
2 mängu, millest 1 tingimisi... Johhaidii, kui pehme ikka Ungariga ollakse.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK