Üllatustulemus Saksamaal: tabeliliider koperdas punase laterna vastu (1)

Bochum šokeeris Unioni. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

Saksamaa kõrgliiga üllatusliider Berliini Union sai hooaja teise kaotuse, jäädes võõral väljakul 1:2 alla Bochumile, kes omakorda teenis hooaja teise võidu ja pääses punase laterna staatusest.

Enne mängu algust nelja punktiga viimasel kohal asunud Bochum avas skoori mõned minutid enne poolajavilet, kui Philipp Hofmann suunas nimekaimu Philipp Försteri nurgalöögi peaga väravasse. Bochum kasvatas eduseisu 71. minutil, kui Gerrit Holtmann lõpetas kontrarünnaku resultatiivselt.

Mõned minutid hiljem oli Unionil suurepärane võimalus üks värav tagasi lüüa, aga Bochumi väravavaht Manuel Riemann tõrjus Miloš Pantovici penalti. Kolmandal üleminutil sai Pantovic siiski jala valgeks, aga see värav Unioni kaotusest ei päästnud.

Bochum on Saksamaa kõrgliigas üle pika aja esimene meeskond, kes on punase laternana alistanud tabeliliidri. Ingolstadt suutis seda kuus aastat tagasi Leipzigi vastu.

Kuna Unioni linnarivaal Hertha alistas päeva teises mängus Gelsenkircheni Schalke koduväljakul 2:1, siis lõpetab Bochum vooru eelviimasel ja Schalke viimasel kohal. Union jätkab 23 punktiga tabeli tipus, aga edestab Müncheni Bayernit vaid ühe, Freiburgi kahe ja Frankfurdi Eintrachti kolme punktiga.

Bochum - Union 2:1 (1:0)