Üleminekumängud: Alliance'i ja Kalev U21 saatus selgub teises matšis, Legioni duubel seljatas avavaatuses Flora U19 (1)

Ida-Virumaa Alliance võõrustas Esiliiga üleminekumängude avakohtumise raames Tallinna Kalev U21. Kohtumine lõppes 3:3. Foto: Liisi Troska (arhiiv)

Esiliiga üleminekumängude esimene kohtumine Ida-Virumaa Alliance'i ja Tallinna Kalev U21 vahel lõppes 3:3. Möödunud hooajal Esiliiga B-s eelviimaseks jäänud Tallinna Legion U21 Tallinna Flora U19 valikut ei jätnud – Legion võidutses 3:0.

Esiliigasse pürgiv Kalev U21 sõitis Kohtla-Järvele, et mõõtu võtta Alliance'iga. Alliance asus 18. minutil Vadim Velikanovi väravast juhtima, kümme minutit hiljem duubeldas eduseisu penaltist Iraklii Torinava. Kalevi duubli kustuvale edasipääsuküünlale andis 33. minutil turgutava leegilisa Taavi Jürisoo, tehes seisuks 2:1.

Teist poolaega alustas Ida-Eesti meeskond sama võimsalt nagu esimest. 55. minutil lõi Velikanov oma teise – Kalevi leek kahanes taas. Nigel seis hakkas pöörduma 61. minutil – skoori tegi Sven Loginov. Seitse minutit hiljem tõi tabloole viiginumbrid Hannes Planken. Kohtumine Kohtla-Järvel finišeerus 3:3 viigiga.

Teine ja otsustav kohtumine leiab aset 20. novembril kell 12.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul. Selle mängu võitja mängib tuleval hooajal Esiliigas, kaotaja pallib Esiliiga B-s.

Esiliiga B üleminekumängude esimeses kohtumises näitas võimu Esiliiga B eelmise hooaja kuues meeskond Legion U21. Üleolekut demonstreeriti juba 4. minutil, kui Vladimir Kulikov saatis nahkkera Flora U19 väravavõrku. Kuigi algus oli võimas, siis avapoolajal rohkem skoori ei tehtud.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele. 47. minutil kahekordistas eduseisu Denis Ruus, kui realiseeris 11 meetri karistuslöögi. 64. minutil lõi kolmanda ja ühtlasi viimase naela Florakate kirstu Marcus-Aurelius Touru.

Flora noormeeste seljad on vastu seina – Esiliiga B-sse pääsemise lootus on madal. Võimalus vigade paranduseks tuleb pühapäeval, 20. novembril. See kohtumine toimub Legioni koduväljakul ehk Wismari jalgpallistaadionil.