UEFA jättis Emersoni mainekast staatusest ilma ja pärjas sellega vaid Jorginhot (0)

UEFA arvates ei võitnud Emerson samal aastal Meistrite liigat ja EM-i. Foto: Scanpix / John Sibley / EPA

Eile õhtul Euroopa meistriks kroonitud Jorginhost sai kümnes mängija, kes on ühel aastal pea kohale tõstnud Euroopa jalgpalli kaks prestiižseimat karikat. UEFA vaatas oma artiklis aga mööda Emersonist, kel ette näidata samad saavutused.

Mainitud karikateks on EM-tiitel ja UEFA Meistrite liiga, mida saabki korraga võita ainult iga nelja aasta tagant. Seekord oli paus veelgi pikem, sest Euroopa meistrivõistlusi lükati koroonaviiruse tõttu aasta võrra edasi.

UEFA avaldatud nimekirja esimesed üheksa liiget olid Luis Suarez (1964 Milano Inter & Hispaania), Hans van Breukelen, Ronald Koeman, Berry van Aerle, Gerald Vanenburg (1988 PSV & Holland), Fernando Torres, Juan Mata (2012 Chelsea & Hispaania), Cristiano Ronaldo ja Pepe (2016 Real Madrid & Portugal. Kümnendana kuulutati välja Jorginho.

Seejärel anti siiski ka põhjendus, miks ei olnud nimekirjas 1988. aastal sama saavutusega hakkama saanud Wim Kiefti ja 2000. aastal Euroopa meistriks kroonitud Nicolas Anelkat ning Christian Karembeud. Kuigi Kieft tegi klubisarja finaalis Benfica vastu kaasa kõik 120 minutit, siis EM-i finaalis ta platsile ei pääsenud. Anelka jäi välja samuti seetõttu, et ei käinud Prantsusmaa eest 2000. aasta finaaIis Itaalia vastu väljakul. Karembeu aga vaatas mõlemat mängu pingilt. 

REKLAAM

Et UEFA silmis duubli võitjateks kvalifitseeruda peab käima mõlema sarja finaalis platsil. Emerson piirdus aga ainult Itaalia koondisega, Meistrite liiga finaali Manchester City vastu vaatas Chelsea vasakkaitsja pingilt.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK