U19 naiskonna karm avang EM-il - pealelöögid kaotati 0:38 ja nurgalöögid 0:19 (0)

Eesti neidude U19 koondis suvisel Balti turniiril. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti U19 vanuseklassi neidude võistkond alustas EM-valikturniiri, kui Itaalias, Sienas asuval Artemio Franchi staadionil kohtuti miniturniiri võõrustava Itaaliaga ja kaotati 0:5.

Eesti jäi juba 4. minutiks 0:2 kaotusseisu, kui avaminutil tegi skoori Asia Bragonzi ja 4. minutil Federica Anghileri. Ülejäänud väravad sündisid teisel poolajal. 50. minutil lõi Bragonzi 3:0, 54. minutil Paola Boglioni 4:0 ja 63. minutil Serena Landa 5:0.

Itaalia ülekaal oli statistika põhjal otsustades veel totaalsem, kui skoor viitab. Eesti U19 naiskond ei suutnud mängu jooksul sooritada ainsatki pealelööki, aga Itaalia arvele kanti neid 38, millest omakorda 17 suundusid värava raamidesse. Seega kogunes Eesti väravavahi Katriin Sauluse arvele vaatamata viiele võrgust nopitud pallile koguni 12 tõrjet. Nurgalöökide arvestuse võitis Itaalia 19:0.

Eesti peatreeneri Richard Barnwelli kommentaar jalgpall.ee-le: "Esimene värav tuli nurgalöögist. See mängiti lühikeselt lahti, me ei olnud selleks valmis ning sattusime segadusse. Seejärel tuli tsenderdus kasti ja see löödi ära. Teine värav tuli samuti väga kvaliteetsest tsenderdusest. Pärast seda suutsime ennast kokku võtta. Itaalia hoidis palli ja neil olid väga head ääremängijad, mis tähendas et nad viisid palli palju äärtesse. Õnneks suutsime seal nendega võistelda ja saime kenasti hakkama.

Pärast avapoolaega olid tüdrukud väsinud ja selle pealt tulid ka teise poolaja kiired väravad. Kui välja jätta need lühikesed perioodid, mil meid ära karistati, olid asjad enam-vähem korras. Täna oli küll meie jaoks väga raske mäng, aga usun, et oleme võrreldes eelmise aastaga füüsiliselt edasi läinud ja selle üle on hea meel."

Itaalia naiste jalgpall on viimase nelja-viie aasta jooksul liikunud edasi väga kiires tempos. Kui 2003-2015 ei suutnud Itaalia naiskond MM-finaalturniirile kvalifitseeruda, siis tänavu oldi seal kohal ja tegijad. Itaalia jõudis veerandfinaali, kus kaotas kohtumise lõpus sündinud väravatest 0:2 hilisemale finalistile Hollandile.

Eesti U19 naiskonna tänane koosseis: Katriin Saulus, Riin Satsi, Marie Saar, Jaanika Piibar (64. Anette Laureen Linnuste), Tuuli Tasa (64. Kreete Õun), Evelyn Šilina (46. Danata Sestrem), Triin Satsi, Paula Maria Mengel, Karmen Piirimaa (74. Alika Malešina), Heidi Melis (74. Annabel Jäär), Carmen Tiivel.

Samasse valikgruppi kuuluvad veel Venemaa ja Sloveenia, kellega Eesti U19 naiskond kohtub vastavalt laupäeval ja teisipäeval. Kevadel mängitavasse Eliitringi pääsevad iga valikgrupi kaks edukamat ja 12 valikgrupi neli paremat kolmanda koha omanikku.

Eliitringi jõudnud 28 võistkonda loositakse seitsmesse valikgruppi, millede võitjad kvalifitseeruvad koos korraldaja Gruusiaga 2020. aasta 21. juulist kuni 2. augustini toimuvale finaalturniirile.