Tunnikontroll | Kas oskad nimetada kõik EM-ide poolfinalistid? (1)

Näe, siin on pisikene vihje! Äkki aitab see koondis (ning üleval olev number) tunnikontrolli lahendada. Foto: UEFA EURO 2020 Twitter

Kui poleks olnud koroonaviirust, siis oleksid just saanud läbi Euroopa meistrivõistluste poolfinaalid Wembleyl ning me ootaks juba põnevusega paari päeva pärast toimuvat finaalmatši. Teatavasti läks selle plaaniga aga pisut kehvasti ning seetõttu anname teile võimaluse meenutada, mis riikide koondised on EM-idel üleüldse jõudnud nii kaugele.

Tänases tunnikontrollis saate niisiis nimetada 17 Euroopa riiki. Tundub lihtne? Seda arvasime ka meie ning seetõttu tuleb sul lisaks riikidele nimetada ka aasta, mil riik kõige edukam oli. Väike ülesanne juures, kuid midagi võimatut ei tohiks olla. 

Ühesõnaga on sinu ülesanne panna esiteks kirja aastaarv ning seejärel koondise nimi ehk kui tegu oleks maailmameistrivõistlustega, siis sobiksid vastusteks "2018 Prantsusmaa" või "1930 Uruguay", kuna mõlemad võitsid tol aastal MM-i. Aga ära unusta, et tarvis pole vaid meistreid, vaid kõiki, kes on pääsenud nelja parima sekka. Väikseks abiks on vasakus tulbas olemas ka turniirid, millal vastav tiim viimati oma parimale positsioonile jõudis ning paremas tulbas on näha, mis kohal paikneb koondis praeguses FIFA edetabelis.

Aga mis siin ikka seletada, hakka aga pihta! Sul on seekord aega korralikult (20 minutit), nii et mõtle rahulikult ning küll kõik meelde lõpuks tuleb. Kivi kotti!

REKLAAM

NB! Kuigi vasakus tulbas on kirjas viimase tiitlivõidu/hõbemedali/poolfinaalipileti aasta, siis reaalsuses saab vastuseks panna ka varasemalt teeninud tulemus. (jällegi, kui tegu oleks MM-i tunnikontrolliga, siis sobiksid vastusteks nii "1962 Brasiilia" kui ka "2002 Brasiilia").

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Siik   •  
(131.207.242.***)
Mina klassifitseeriks, seda mittetöötavana, sest kui nt. 1 õige vastus on: 'Tšehhi / Tšehhoslovakkia (1x meister)' ilma ühtegi sümbolit valesti panematta, siis see on liiga range nõue, et see mäng oleks nauditav!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK