Tuli, nägi, võitis: Jovic tegi Reali-aastatele poole tunniga silmad ette (0)

Luka Jovicil (vasakul) läks vanade sõpradega kohanemiseks kümmekond minutit. Foto: Scanpix / AFP / Kai Pfaffenbach

Kodus on hea, võib kinnitada Luka Jovic, kelle Real Madrid ebaõnnestunud aastate järel tagasi Frankfurti Eintrachtile laenas. Bundesligasse naasnud serblane jõudis vahetusest sekkumise järel olla väljakul vaid kümme minutit, kui lõi Schalke vastu võiduvärava ja lisas üleminutitel teisegi, aidates Eintrachti 3:1 võiduni.

Eelmises voorus ajalooks saamist vältinud ja Matthew Hoppe'i kübaratriki toel lõpuks ometi 4:0 Hoffenheimi võita suutnud Schalke vastas avapoolaja keskel Andre Silva tabamusele otsekohe, kusjuures täpne oli taas Hoppe. Ent kui Jovic 62. minutil mängu tuli ja 72. minutil üle puusa 2:1 põrutas, ei olnud Gelsenkircheni meeskonnal sellele enam midagi vastu panna. Teisel üleminutil vormistas Jovici teine tabamus lõppseisu.

Kaks täpset lööki tähendasid serblase jaoks ühtlasi seda, et ta lõi paarikümne minutiga sama palju väravaid kui pooleteise aastaga Reali eest kokku. Omal ajal Belgradi Crvena zvezdast Lissaboni Benficasse ja sealt Eintrachti jõudnud Jovic sai hooajal 2018-19 Eintrachti eest kirja 17 liigaväravat ja oli kõigis sarjades täpne koguni 27 korral, mistõttu Real käis tema eest lauale 60 miljonit eurot ja sõlmis ründajaga kuue aasta pikkuse lepingu.

Realis läks Jovicil aga kõik untsu, sest esimesel hooajal sai ta vigastuste tõttu kirja vaid 17 liigamängu ja lõi neis kaks väravat. Sel hooajal jagus talle esimese poolaasta jooksul mänguminuteid vaid neljas kohtumises ning mõne päeva eest otsustas Real, et saadab 23-aastase serblase hooaja lõpuni tagasi Frankfurti.

Võit kergitas Eintrachti tabelis seitsmendaks, kuuendal kohal oleva Wolfsburgiga võrdsetele punktidele ja kolmandast kohast vaid kolme punkti kaugusele. Schalkele tähendas järjekordne kaotus aga äsjase kergenduse ja rõõmu järel tagasi maa peale toomist. Liigatabelis ollakse ikka viimased, üleminekumängudele viivast kohast viie ja püsimajäämisest seitsme punkti kaugusel.

Frankfurti Eintracht - Schalke 3:1 (1:1)