Tüli jätkub: Real tegi Hispaania kohtule kaebuse Viniciust rassistlike väljenditega kostitanud fännide kohta (3)

Viniciuse jaoks (esiplaanil) ei ole möödunud päevad helged olnud. Foto: Scanpix / JOSE JORDAN / AFP

Pühapäevasest vahejuhtumist Valencia ja Real Madridi vahelises kohtumises, kus viimaste ründajat Viniciust kostitati rassistliku sõimuga, teatati nüüd ka Hispaania prokuratuurile.

Kõnealune matš, mis lõppes Valencia 1:0 võiduga, peatati teisel poolajal, kui Vinicius andis kohtunikele märku Valencia fännide rassistlikust käitumisest. Pärast matši, kus 22-aastane Brasiilia koondislane vägivaldse käitumise eest minema oli saadetud, ütles ta, et La Liga kuulub rassistidele. Real tegi esmaspäeval kohtule avalduse, milles teatati muuhulgas, et sellised rünnakud kujutavad endast ka vihakuritegu.

Ühes esmaspäeval tehtud sotsiaalmeediapostituses sõnas Vinicius omalt poolt: "Mis on puudu, et neid inimesi karistada? Ja sama teha klubidega? Miks ei tee sponsorid mitte midagi? Kas televisioonikanalid ei viitsi seda barbaarsust igal nädalavahetusel edastada? Probleem on väga tõsine ja pressiteated ei tööta. Tegu pole enam jalgpalliga ning see kõik on ebainimlik."

Kõige eelmainitu peale võttis Twitteris sõna ka Hispaania jalgpalliliidu president Javier Tebas, kelle sõnul polnud Vinicius varasemalt kahel korral ilmunud koosolekule arutamaks, mida rassismivastases võitluses teha. "Enne, kui on soov Hispaania kõrgliigat kritiseerida ja laimata, tuleb end asjadega korralikult kurssi viia," oli 60-aastase Tebase esimene sõnum.

REKLAAM

Vinicius kritiseeris postitust selle eest, et see oli suunatud temale rassistide asemel. Ta lisas, et soovib Hispaania kõrgliiga poolt erinevate meetmete ja karistuste kasutusele võtmist. Tebas vastas, et ei Hispaania ega La Liga pole rassistlikud.

"Oleme sellel hooajal saanud teateid üheksast rassismijuhtumist. Selgitame alati kurjategijad välja ja edastame kaebused vastavatele asutustele, kellel on õigus neid karistada. Ükskõik kui vähe neid on, meie pingutused on antud valdkonnas suured. Me ei saa lubada, et võistluse mainet, mis on eelkõige ühtsuse sümbol ning kus fännid igal nädalal austuse ja armastusega tervitavad üle 200 mustanahalist mängijat, rikutakse," seisis Tebase teises postituses.

Valencia andis omalt poolt teada, et politsei on tuvastanud ühe rassistlikke žeste teinud fänni ning et klubi teeb pidevat koostööd politseiga kinnitamaks kõigi teiste võimalike õigusrikkujate isikuid. "Valencia CF on alustanud distsiplinaarasja algatamist, taotleb asjaga seotud olnud fännidele eluaegset staadionikeeldu ning teeb ametivõimudega tihedat koostööd," seisis teadaandes.

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

paroolon12345678L.   •  
(194.126.120.***)
kahju kui reali langus jääb rassismiskandaali varju.. sooviks teada mis tegelikult realiga toimub? ancelo on ammendunud?
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Mis sul teada vaja on? Modric, Kroos ja Benzema on liiga vanad et seda paati stabiilselt tassida. Verevahetust on nendele ässadele vaja. Seal peitub ka äravajumise põhjus.
paroolon12345678L.   •  
(176.46.124.***)
tänud wingman, ks oskad öelda ka miks aafrika liigades valgeid jalgpallureid ei mängi?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK